Home Genel LCD ekran Out AMOLED ekran İn!

LCD ekran Out AMOLED ekran İn!

0

Xiaomi Grup Başkan Yardımcısı ve Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, geçtiğimiz günlerde Çinli bir mikroblog web sitesi olan Weibo’da bir anket yayınladı. Bu anket, sosyal medya platformundaki kullanıcılara AMOLED ekran mı yoksa LCD ekranı mı tercih ettiklerini sordu. 

Ankette, 14.000’den fazla kişi tercih ettikleri ekran seçeneği olarak AMOLED panelleri seçerken, sadece 6051 kişi LCD panelleri tercih etti. 

Çinli teknoloji devinin üst düzey yetkilisi, hala LCD panelleri tercih eden çok sayıda insan olduğunu, ancak çoğunluğunun AMOLED ‘i seçtiğini sözlerine ekledi. İlginç bir şekilde, benzer bir anket geçen yıl da yapıldı ve bir dizi kullanıcı LCD ekranları tercih etti, bu nedenle yönetici bu yıl da tercihleri ​​değerlendirmeyi hedefledi.

2020’de Redmi K30 serisi , 650 nit’e kadar en yüksek parlaklığa ulaşan spor LCD panelleri ile piyasaya sürüldü. Öte yandan bu yıl lansmanı yapılan Redmi K40 serisi OLED ekranlarla geldi. En son seri, 5 milyon: 1 kontrast oranıyla 1300 çukura kadar en yüksek parlaklık sunan Samsung E4 AMOLED paneline sahipti.

LCD panelleri tercih eden birkaç kullanıcı, son dönemlerde OLED panellerin eksikliğine dikkat çekti. Bu kullanıcılar, PWM karartma sorunu ile birlikte yüksek yenileme hızlarına sahip belirli akıllı telefonlarda lekelenme sorununu vurgularken, LCD’ler iyi bir DC karartma özelliğine sahipse iyi çalışıyor. Bu anket elbetteki boşuna yapmadı. Firma bir sonraki ürünlerinde tamamen AMOLED ekrana geçiş yapabilir.

 

Among Us PlayStation 5 ve PlayStation 4’e geliyor

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version