Home Genel Kripto para piyasası erimeye devam ediyor

Kripto para piyasası erimeye devam ediyor

0
Ukrayna, 13 milyon doların üzerinde kripto para topladı

Kripto para borsasında yaşanan çöküş, bu piyasanın en güvenir ismi üzerinden de kendini fena halde hissettiriyor.

Kripto para piyasası erimeye devam ediyor. Uzun bir süre yükseliş trendi içerisinde kalarak evde, okulda, işte, bahçede, sahilde her yerde adından bahsettiren kripto varlıklar, şimdilerde ise kimsenin telaffuz etmek istemediği bir yatırım aracı halini aldı. Neredeyse son 4 aydır devam eden düşüş trendinin en kötü günlerinin yaşandığı bugünlerde, kripto varlıkların dijital kalesi olarak adlandırılan Bitcoin 21 bin doların altını gördü.

Aslında kripto para piyasalarını uzun süredir takip edenler için bu yaşanılanlar çok şaşırtıcı şeyler değil. Çünkü kripto paraların tarihine baktığımız zaman, her yükseliş döneminin ardından çok sert bir düşüş trendi baş göstermiş. Tabi bugünlere gelebildiğine göre, daha sonra kripto varlıkların yeniden kendisini toparladığı da aşikar. Ancak son zamanlarda üst üste gelen kötü haberler, batış senaryoları, enflasyonist ortam ve FED’in faiz kararları, kimi yatırımcılarda dönülmez akşamın ufku psikolojisinin oluşmasına başladı.

Kripto para piyasası erimeye devam ediyor

Bildiğiniz üzere zaten düşüş eğilimi içerisinde olan kripto paralara ilk büyük darbe LUNA cephesinden gelmiş, daha sonra ise FED’in hırçın şekilde faiz arttıracağının anlaşılması üzerine başta Bitcoin olmak üzere büyük kripto paralar allak bullak olmuştu. Tüm bunların üzerine bir de şimdi Celsius skandalları eklendiğinde, yatırımcıların bu borsadan arkasına bakmadan kaçması aslında son derece normal gibi görünüyor.

Öte yandan dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın geçtiğimiz sene attığı bir tweette Bitcoin’in 20.000 dolara düşeceği öngörüsü de, şimdilerde tam bir kehanete dönüşmüş vaziyette. Bu yüzden bütün dünyanın aklındaki soru aynı, Elon Musk’ın tahmini gerçek olacak mı?

Volkswagen elektrikli araç hamleleri yapmaya devam ediyor

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version