Ana SayfaGenelKadınların kıyafetlerini silen uygulama kapatıldı

Kadınların kıyafetlerini silen uygulama kapatıldı

Fotoğraflarda kadınların kıyafetlerini silerek onları çıplak gösteren mobil uygulama, aldığı tepkilerin ardından kapatıldı.

Kadınların kıyafetlerini silince dikkat çekti

50 dolar fiyatla satılan Deepnude  isimli uygulama, kullanıcının yüklediği footğraftaki kadınların elbiselerini dijital olarak siliyordu. Yerine ise kadının bedenine uygun şekilde çıplak bedenler yerleştiriyordu.

Pek çok genç tarafından, ayrılıkdıkları sevgililerinden intikam alma amacıyla kullanılmaya başlanan uygulama, sosyal medyada büyük tepki çekince geliştiricileri uygulamayı kapamak zorunda kaldı.

Uygulamanın yanlış amaçla kullanıldığını ve insanları mağdur ettiğini dile getiren geliştiriciler, bu yöntemle para kazanmak istemediklerini belirttiler.

Uygulamayı daha önce satın alanlar da uygulamayı silmeleri halinde satın alma ücretini geri alabilecekler. Ancak kullanmaya devam etmek isteyenler, uygulamayı telefonlarında çalıştırmaya devam edebiliyorlar. Geliştiriciler ise uygulamanın paylaşılmamasını istiyor.

Xiaomi modelleri indirime giriyor!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting