İşte Samsung’un ilk çift kameralı telefonu; Galaxy C10!


Samsung’un ilk çift kameralı telefonu Galaxy C10 sonunda su yüzüne çıktı. İşte telefonun tasarımı ve Samsung’un çift kamera yerleşimi.

Genel beklenti Samsung’un 21 Nisan’da satışa sunduğu Galaxy S8+ modelinde çift kamera modülü kullanacağı yönündeydi. Fakat bu beklenti gerçekleşmedi. Bunun üzerine gözler önümüzdeki dönemde satışa sunulacak olan Galaxy Note 8 modeline çevrildi. Genel kanı Samsung’un ilk çift kameralı akıllı telefonunun Galaxy Note 8 olacağı yönündeydi. Fakat ortaya çıkan bir rapor tüm beklentileri tersine çevirdi. Çünkü bu rapora göre Samsung’un ilk çift kameralı telefonu Galaxy C10 ismini verdiği orta segment bir model olacaktı.

Galaxy C10 ile ilgili ortaya çıkan ilk bilgilerde, telefonun gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 660 yonga setinden alacağı ve sistemini 3GB RAM ile destekleyeceği iddia edilmişti. Nitekim bu iddialar farklı kaynaklar tarafından da doğrulandı. Fakat telefonun tasarımına dair bir sızıntı bulunmuyordu. En azından geçtiğimiz güne kadar. Çünkü Galaxy C10’a ait ilk görsel de geçtiğimiz gün sızdırıldı. Bu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

galaxy c10

Samsung, Galaxy C10 modelinde farklı bir tasarım çizgisini tercihlemiş. Zira bu durum anten çizgilerinden de kendini hemen belli ediyor. Arka tarafta bir parmak izi okuyucusunun bulunmaması, ön tarafta fiziksel bir home tuşunun bulunduğuna en önemli kanıt diyebiliriz. Bu da telefonun Infinity Display teknolojisini kullanmadığını gösteriyor.

Elbette telefonun en dikkat çekici yönü, Samsung’un çift kamera modülü. Açıkçası, modül beklenilenden biraz küçük diyebiliriz. Elbette bu noktada önemli olan kullanıcılarına nasıl bir performans sunacağı. Tabi şunu da dip not olarak belirtelim. Galaxy C10’un çıkış tarihi henüz netlik kazanmış değil.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git