İşte dünyanın en büyük 4K UHD FreeSync 2 HDR oyuncu monitörü!

HDR oyuncu monitörü

Asus dünyanın en büyük 4K UHD FreeSync 2 HDR oyuncu monitörü ile karşımıza çıktı. Bakalım Asus ROG Strix XG438Q bizlere neler sunuyor?

Asus, dünyanın en büyük ve hızlı 4K UHD FreeSync 2 HDR oyuncu monitörü Strix XG438Q modelini duyurdu. HDR performansı ile bizleri etkileyen monitör inanılmaz derecede etkileyici oyun deneyimleri sunuyor. Yeni ekranda 43 inç boyutunda ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir 4K UHD panel bulunuyor. Bunun yanı sıra ürün DisplayHDR 600 sertifikası için %90 DCI-P3 profesyonel renk gamı kapsama oranı ve olağanüstü kontrast ile HDR teknolojisine ve AMD Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisine sahip.

Strix XG438Q ayrıca GameFast Giriş teknolojisi ile hızlı ve gecikmesiz kontrol imkanı sunarak oyun deneyimlerini zenginleştiriyor ve oyunculara rakiplerine karşı avantaj sağlıyor.

Strix XG438Q’nun en çok öne çıkan özelliği dev boyutlardaki 43 inç paneli. Ürün, büyük ekranda oyun ve eğlence deneyimini daha küçük panellerde bulunan yüksek ve değişken yenileme hızı teknolojilerinden ödün vermeyerek sunuyor.

Monitörde ayrıca düşük gecikme süreli ve daha yüksek parlaklık ve kontrasta sahip akıcı görüntüler oluşturan Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisi bulunuyor. Hem standart hem de HDR içerikleri düşük gecikme süresiyle işleyebilen FreeSync 2, özellikle HDR içeriklerde karşılaşılan giriş gecikmesi sorununu azaltıyor. ASUS’a özgü GameFast Giriş teknolojisi giriş gecikmesini daha da azaltarak hareketlerin daha hızlı iletilmesini sağlıyor. Böylece oyuncular oyunun hızına her zaman ayak uydurup çok değerli milisaniyeler kazanıyor.

700 cd/m2’ye kadar parlaklıkta HDR teknolojisini destekleyen ekran geleneksel monitörlere kıyasla daha geniş bir renk aralığı ve daha yüksek kontrast sunuyor. Böylecek en parlak beyazlar ve en koyu siyahlar ile daha önce görmediğiniz ayrıntılar ortaya çıkıyor. Strix XG438Q ayrıca %90 DCI-P3 renk gamı ve DisplayHDR 600 sertifikasının gereksinimlerini karşılayan kontrast performansıyla profesyonel tasarım işleri için de uygun. Uzaktan kumandadaki ses kontrol düğmeleriyle Strix XG438Q’nun dahili 10W stereo hoparlörlerini de ayarlayabiliyorsunuz.

HDR oyuncu monitörü


1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin