Ana sayfa Apple iPhone 8 için 3D lazer tarayıcısı söylentisi

iPhone 8 için 3D lazer tarayıcısı söylentisi

iPhone 8 için söylentiler çıkmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusu 3D lazer tarayıcısı oldu.

Apple‘ın artırılmış gerçekliğe ilgisi ve bu konuda faaliyet gösteren firmaları satın aldığı biliniyor. Firmanın bu teknolojiyi ürünlerine nasıl uygulayacağı gizemini korusa da yeni telefonları iPhone 8‘e yerleştirmek için bir yol bulduğu söylentileri dolaşmaya başladı.

iphone 8

Yatırım firması JP Morgan‘dan Rod Hall’a göre Apple’ın iPhone 8‘de bir 3D lazer tarama modülü sunması bekleniyor. Bu tarayıcının yüz taramasında kullanılması düşünülüyor.

3D lazer tarayıcısı, iPhone’un kildini açmak için parmak izi okuyucusunun yerini alacağı düşünülüyor. Touch ID yani parmak izi okuyucusunun hata oranının 50.000’de 1 olduğu söyleniyor. Bu gerçekten çok düşük bir oran. Ancak Apple’ın güvenlik protokolünü ilk kez değiştirmeyi düşündüğünü duymuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de firmanın iris tarayıcısı kullanmayı düşündüğünü duymuştuk.

iPhone 8 fiyatı

Apple’ın yeni amiral gemisi ile ilgili dedikodular dolaşmaya devam ederken bir diğer merak konusu ise cihazın fiyatı… Cihazın fiyatının 1000 doları geçebileceği söyleniyor. Bu da Türkiye standartlarında her gün artan dolar kuru da eklenince kapıların 5000 lira civarından açılacağı anlamına geliyor.

Okuyucularımızı heyecanlandıracak bir diğer haber de Xiaomi’den geldi. Firmanın Redmi 5 modeli Çin Sertifaksyon kurumunda göründü. Ürünün çıkıp çıkmayacağı merak edilen bir konuydu. Ancak söylentiler doğruysa, telefonu bekleyenler için güzel bir haber.

Xiaomi Redmi 5 TENAA’da Göründü

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler