iPhone 6s bükülüyor mu? – Video

iphone 6s plus bukuluyor mu

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle başlayan bükülme krizi, yeni modellerde de merak edilen konulardan biri. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın teslimatlarına başlanmasıyla bu soru cevap buldu. iPhone 6s Plus modeli üzerinde bükülme testi yapıldı ve videosu yayınlandı.

iphone-6s-plus-bukuluyor-mu

Geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın satışa çıkmasıyla, büyük bir fiyasko ortaya çıkmıştı. Cihazların kolayca bükülebildiğinin ortaya çıkması, Apple’ın oldukça fazla eleştirilmesine sebep olmuştu. Hatta Samsung, Galaxy Note 4’ün reklam kampanyasında “asla bükülmez” başlıklı bir video yayınlamıştı.

Yeni iPhone modellerinin satışa çıkmasıyla iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın bükülüp bükülmeyeceği ortaya çıktı. Yabancı bir YouTube kanalında yapılan testte iPhone 6s Plus modeli bükülme çalışıldı. Daha öncede bir başka YouTube kanalı iPhone 6s’in metal arka kasasını ele geçirmiş ve endüstriyel bir makinede kasanın dayanıklılığını ölçmüştü.

Aşağıda yer alan videoda iPhone 6s Plus modelinin bükülme testini izleyebilirsiniz. 7000 serisi alüminyum kasaya sahip yeni iPhone modelleri, kolay kolay bükülemeyecek gibi duruyor. Video hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bekliyoruz.

Yeni iPhone modelleri ilk hafta kaç sattı?