Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 6 Plus yandı ve kullanılamaz hale geldi!

iPhone 6 Plus yandı ve kullanılamaz hale geldi!

iPhone 6 Plus yandı ve yine yanmaya başlayan bir telefon hayati tehlikeye sebep oldu. Yanan akıllı telefonlar arasına iPhone 6 Plus da girdi.

Lityum piller tekrar güvenirliklerini sorgulattı. Apple iPhone 6 Plus modelinin dev bataryası şarj olurken alev alarak gündeme geldi. Haber, ABD’nin ulusal kanallarından Fox 5 News’te yayınlandı.

iPhone 6 Plus yandı ve kullanılamaz hale geldi!

Atlanta’da yaşayan ve berberlik yapan David Grimsley, yeni bir Apple iPhone 6 Plus satın aldı. Satın aldıktan birkaç gün sonra telefonunu gece yatarken şarjda takan Grimsley, uyandığında telefonu yanıyordu. En azından iddiası bu yönde.

Yanmaya başladığı sırada şarjda olan telefonun henüz yeni olduğu vurgusu dikkat çekti. Grimsley, bu durumu Apple’a bildirir bildirmez firma yeni bir iPhone 6 Plus göndererek kullanıcının mağduriyetini giderdi. Ancak Grimsley artık telefonunu her şarjda taktığında korktuğunu söylüyor. Kullanıcının iddiasına göre telefonu şarjdan çıkarmaya çalışırken parmakları da alevden nasibi aldı ve yaralandı.

İster iOS ister Android olsun tüm akıllı telefonlarda lityum piller kullanılıyor. Bu piller standartları dahilinde kullanıldığında yüksek ölçüde güvenli olsa da bazı ihmaller pillerin yanmaya başlamasına sebep oluyor. İşin asıl kötü tarafı ise lityum pillerin çok yüksek bir yanma sıcaklığına sahip olması. Yani deri ile temas etmesi ciddi tehlikelere sebep olabiliyor.

Telefonunuzu şarj ederken dikkat etmeniz gereken bazı temel noktalar var. En önemlisi ise orijinal şarj adaptörü ve şarj kablosu kullanılması. Deforme olan, kondisyonu kötü durumda olan şarj aparatları piller için tehlike oluşturabiliyor.

iphone-6-plus-yandi-2

Lenovo Exynos 8870 kullanmaya hazırlanıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting