iPad Air 3 bu seneyi es geçecek

ipad air 3

Şu an için tüm üretim kaynaklarıyla yeni iPhone modelleri ve iPad Mini 4 üzerine odaklanan Apple, gelen bilgiler doğru çıkarsa 2014 Ekim ayında duyurduğu iPad Air 2’yi 2015 yılı içerisinde yenilemeyecek.

iPad Air 3 modeline şu an için öncelik vermediği belirtilen şirketin, iPad Mini 4’ü de iPad Air 2’nin ufaltılmış sürümü olarak hazırladığı söylentiler arasında yer alıyor.

Çoklu pencere özelliğine destek verecek olan iPad Mini 4’ün de yeni iPhone’lar ile duyurulması bekleniyor. Eylül ayında uzun zamandır bilgileri gelen yeni nesil akıllı telefonları iPhone 6s ile iPhone 6s Plus’ı duyurması beklenen teknoloji devi Apple, Tayvan merkezli DigiTimes’in son haberine göre ise tablet tarafında farklı bir yol izleyecek.

ipad air 3

Daha önce güvenilir sayılan Japonya merkezli Mac Otakara sitesi, 2015 yılı içerisinde iPad Air 3’ün gelebilme ihtimalinin yüksek olduğu belirtmişti.

Bu açıdan henüz kesin bilgiler olmasa da Apple’ın son yıllarda popülerliği düşen tablet ailesinde atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Google, drone test edebilmek için NASA’dan yardım alıyor