Home Genel iOS 16, güvenlik düzeltmelerini otomatik olarak yükleyecek

iOS 16, güvenlik düzeltmelerini otomatik olarak yükleyecek

0
iOS 16, güvenlik düzeltmelerini otomatik olarak yükleyecek

iOS 16 geldiğinde, iPhone sahipleri en son güvenlik yamaları için tam yazılım yüklemeleriyle uğraşmak zorunda kalmayacak. Çünkü güvenlik düzeltmeleri otomatik olarak yüklenecek. İşte detaylar.

Apple, şirketin standart yazılım güncellemeleri arasında kullanıcıların cihazlarına güvenlik düzeltmelerini otomatik olarak uygulamasını sağlayan Rapid Security Response adlı mobil işletim sistemiyle yeni bir özellik sunuyor. Teknoloji devinin bu yıl WWDC’de duyurduğu güvenlik özelliklerinden biri de bu ve kullanıcılara hangi kişilerin konumlarına ve takvim bilgilerine erişimi olduğunu görmeleri için hızlı bir yol sağlayan Güvenlik Kontrolü sunacak. Güvenlik Kontrolü, kullanıcılara cihazlarındaki her uygulama tarafından kullanılan izinleri de gösterecek.

MacRumors’un belirttiği gibi, iOS 16, Ayarlar’da Otomatik Güncellemeler altında “Sistem ve Veri Dosyalarını Yükle” adlı yeni bir bölüm ekleyecek. Açıldığında, kullanıcılar tam güncellemelere bağlı olmayan, otomatik olarak yüklenen ve telefonlarını yeniden başlatmaları veya parmaklarını tamamen kaldırmaları gerekmeden yazılım düzeltmeleri alabilecek. Yeni işletim sistemine yükselttikten sonra varsayılan olarak açık olacak, bu nedenle otomatik yükleme istemeyenlerin özelliği kapatmayı hatırlamaları gerekli. Apple’ın iOS 16’sı, daha özelleştirilebilir bir kilit ekranı, metinleri düzenleme yeteneği ve cihaz yatay moddayken bile Face ID kullanma yeteneği dahil olmak üzere iPhone’lara bir dizi başka yeni özellik getiriyor. Mobil platformun genel beta sürümü Temmuz ayında çıkacak, ancak artık iPhone 6S, 7 ve birinci nesil SE’yi desteklemeyecek.

Kripto para dolandırıcılığı milyar dolarlık pazar haline geldi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version