Home Akıllı Telefon İkinci eli en çok satan telefon markası belli oldu

İkinci eli en çok satan telefon markası belli oldu

0

İkinci el telefon pazarı gittikçe biraz daha büyüyor. Özellikle de Türkiye gibi ülkelerde ikinci el telefonlar, sıfır telefonlardan daha çok rağbet görüyor diyebiliriz. Peki ikinci el satışlarda lider kim? İşte bu sorunun yanıtı.

İkinci eli en çok satan telefon markası belli oldu! Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu sıfır telefonlar olduğunda Samsung’un birinci olduğunu zaten biliyoruz. Peki ikinci elde piyasanın lideri kim? Muhtemelen bu konunun cevabı ile ilgili mutlaka bir yorumunuz vardır.

Sizlerin de az çok tahmin edebileceği üzere ikinci el pazarında en çok talep gören markanın Apple olduğu ortaya çıktı. Zaten ülkemizde de telefoncuların raflarına baktığımızda ikinci el iPhone modellerinin ağırlıkta olduğunu görebiliyoruz.

İkinci eli en çok satan telefon markası belli oldu

iPhone modellerinin 2. elde bu kadar güçlü olmasının sebebi ise gayet açık. Piyasa değerinin çabuk düşmemesi. Özellikle de Android modelleriyle kıyaslandığı zaman iPhone modellerinin değer kaybetmediğini söyleyebiliriz.

Bu sebepten ötürü iPhone modellerinin 2. elde hayli güçlü olduğu zaten biliniyor. Şu anda ikinci el pazarına bakıldığında iPhone 6 ve üzeri modellerin hala talep gördüğünü görüyoruz. Yine de 16GB’lık cihazlara artık pek fazla talep olmadığını belirtmemiz gerekiyor. En azından eskiye oranla kullanıcılar artık 64GB ve üzeri cihazlara ilgi gösteriyorlar.

Önümüzdeki süreçte Apple’ın ikinci el piyasasındaki hakimiyetini sürdüreceğini öngörebiliriz. Çünkü sıfır iPhone almak günümüz şartlarında pek de kolay değil. Hal böyle olunca 2. el iPhone modellerine olan talep de artıyor.

Amazfit 3. çeyrekte 9,9 milyon akıllı saat sevkiyatına imza attı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version