Hyundai’den Hidrojen Destekli Mucize Otomobil Intrado!

Hyundaiden Hidrojen Destekli Mucize Otomobil Intrado

Hyundai, herkese hitap eden model yelpazesinin yanı sıra hazırladığı yeni konseptlerle de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yeni nesil teknolojilerle birlikte hidrojenle çalışan yakıt hücrelerine sahip olan Intrado konsepti, Hyundai’nin 2014’ün ikinci çeyreğindeki bombası olacak.

Mart’ta düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarın’da da sergilenen ve Hyundai’nin ultra hafif otomobiller projesine göre şekillendirilen Intrado, en son teknoloji ışığı altında geliştirilmiş malzemeler kullanılarak üretilmiş. Intrado’da kullanılacak olan yeni nesil sistemler, ayrıca seri üretim yakıt hücreli ix35 Fuel Cell’in geliştirilmesine de katkı sağlayacak. Bu konseptle birlikte Hyundai, araçların içerisindeki bazı donanım ağırlıklarının azaltılarak daha ekonomik yakıt tüketimleri elde edilebileceğinin de altını çizmiş olacak.

hyundai intrado

Hyundai’nin Almanya Rüsselsheim’daki Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanarak geliştirilen dokuzuncu konsept olan Intrado, HED-9 (Hyundai Europe Design) kod ismiyle anılıyor.

Intrado adını bir uçağın kanadının altındaki lift mekanizmasından alan konsept otomobil, Aynı zamanda yine uçakların üstün teknolojisi ilham alınarak geliştirilmiş. Yüksek verimli güç aktarımıyla stil sahibi bir tasarımı birleştiren Hyundai mühendisleri, Intrado’da ikinci nesil “Akıcı Tasarım Felsefesi” uygulanıyor.

Apple ile Google’dan Tarihi Barış