Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei P40 kamera maliyeti belli oldu!

Huawei P40 kamera maliyeti belli oldu!

Huawei’nin P40 serisi telefonlarında son derece güçlü kamera donanımları yer alıyor. Acaba bu kameraların maliyeti nedir! İşte maliyet açıklandı.

Huawei’nin yeni canavarları P40, Pro ve Pro+’ın kamera maliyetleri belli oldu. İterseniz önce kamera özelliklerini sonra da maliyetlerini açıklayalım. Huawei yeni amiral gemisi telefonlarında eskiden olduğu gibi Leica ile anlaştı. Özellikle P40’ta  50MP çözünürlüğünde f/1.9 diyafram aralığına sahip ve kamera sensör genişliği 1/1.28 inç olan bir ana kamera yer alıyor. Bu ana kameranın dışında arka gövdede 16MP f/2.2 diyafram aralığına sahip ekstra geniş açılı bir kamera ve 8MP çözünürlüğünde bir kamera daha mevcut.  Ön panelde 32MP çözünürlüğünde bir ana kamera yer alıyor. Bu kamera 60 FPS ve 2160p video kaydı alabiliyor.

Serinin Pro modelinde de F/1.9 diyafram açıklığına sahip 50MP’lik bir kamera mevcut. İkinci kamera f/1.8 diyafram aralığına sahip ultra geniş açılı 40MP büyüklüğünde. Bu kameranın sensör boyutunun da 1/1.54 olduğunu söyleyelim. Son olarak Pro modelinde Huawei 12MP çözünürlüğünde telefoto kamerası ve bir adet ToF kamerası kullanmış. Ön kısımda yer alan 32MP çözünürlüğünde diyafram aralığı f/2.2 olan ana kamera tıpkı küçük kardeşi gibi 60FPS 4K video kaydı alabiliyor. Pro+ modelinde de benzer kamera kurulumu mevcut. Gelelim bu kameraların maliyetine.

Galaxy S20 Ultra 5G vs Huawei P40 Pro karşı karşıya!

 

İşte telefonların kamera maliyetleri.

Modellerin Leica, Ultra Vision ve SuperSensing tarafından geliştirilen sensörler içerdiğini dile getiren Huawei’nin Müşteri İşleri Grubu CEO’su Richard Yu, her modelin kamera modülü için yaklaşık 100 dolar değerinde harcama yapıldığını belirtti. Bu maliyetin Pro ve Pro+ modellerinde daha da arttığının altını çizdi. Önümüzdeki iki yıl daha telefonların kamera odaklı olacağını öne süren Yu sonrasında da Huawei’nin durmaya niyeti olmadığını söyledi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler