Huawei P40’a Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar nasıl yüklenir?

hnt56y5 1

#İŞBİRLİĞİ

Huawei P40 ailesine Facebook ve WhatsApp gibi uygulamaların nasıl yükleneceğini adım adım anlatıyoruz. İşte detaylar.

Huawei P40 ailesi, Android 10 işletim sistemi ve Huawei’nin özelleştirilmiş güncel arayüzüne sahip. Performanslı ve kolay kullanım sunuyor, ancak içerisinde Google Play Store ve Google servislerini barındırmıyor. Bildiğiniz gibi yakın zamanda Huawei ve ABD arasında yaşanan “casusluk” tartışması, akabinde ABD menşeli pek çok şirket ile Çinli şirketin iş ortaklıklarını sonlandırmasına sebep olmuştu.

Huawei P40 ailesinde Google Play Store yoksa uygulamaları nasıl yükleyeceğiz?

AppGallery, dünyanın en büyük 3. uygulama mağazası ve güncel Huawei telefonlarda kurulu olarak geliyor. Bu mağazada popüler pek çok Android oyun ve uygulaması bulunmakta.

Oppo Find X2 inceleme! 120 Hz ekran ile sen ne yaptın öyle!

Yerel, yani Türkiye pazarına baktığımızda da pek çok yerel uygulamanın mağazada bulunduğunu görüyoruz. Dolayısıyla ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmını bu mağaza üzerinden karşılayabiliyoruz.

More Apps uygulamasıyla daha fazla uygulamaya erişin

More Apps, aslında 3. parti bir uygulama, hatta pek çok uygulamaya ulaşabileceğiniz bir mağaza görevini görüyor diyebiliriz. İndirmenizde fayda var, çünkü pek çok Android uygulaması burada sizi bekliyor. Huawei P40

Phone Clone sayesinde favori dosya ve uygulamalarınızı yeni telefonunuza aktarın

Phone Clone uygulamasını hem eski telefonunuza hem de yeni Huawei telefonunuza kurabilir, sonrasında da eski telefonunuzda kullandığınız uygulama ve belgeleri birkaç dakika içinde yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

WhatsApp, Facebook ve YouTube, hemen elinizin altında

En çok tercih edilen sosyal medya uygulaması  Facebook ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, resmi siteleri üzerinden indirilebiliyor. Tek yapmanız gereken indirmek.

Ek olarak, Huawei İnternet Tarayıcısı üzerinden güncel YouTube deneyimi de yaşayabiliyorsunuz. Yani evet, yeni P40 telefonlarda Google Play Store yok, ama aradığınız pek çok oyun ve uygulamaya erişme şansınız hâlâ var.