Huawei 2020’nin ilk yarısında ne kadar kazandı?

ABD Huawei 2

Huawei, 2020 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Bakalım Çinli firma ne kadar para kazanmış? İşte detaylar.

HUAWEI, 2020 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, bu dönemde yıllık yüzde 13,1 artışla 68 milyar dolar (454 milyar yuan) gelir elde etti. Şirketin net kar marjı oranı ise yüzde 9,2 olarak açıklandı. 

HUAWEI‘nin GSM operatörlerine hizmet sunan Carrier İş Birimi, kurumlara ve şirketlere ürün ve hizmet sunan Enterprise İş Birimi ile HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu sırasıyla; 22,5 milyar dolar, 5,13 milyar dolar ve 31,9 milyar dolar gelir elde etti.

Apple iPhone modelleri değişim ücreti zamlandı: İşte yeni pil, ekran ve batarya değişim ücretleri!

Tüm dünyada COVID-19 salgınının etkileri önemli ölçüde hissedilirken, bilgi ve iletişim teknolojileri virüsle mücadele için önemli bir değer olmakla beraber ekonomik iyileşme için de kilit bir teknoloji haline geldi. Çinli firma, istikrarlı ağ operasyonlarını sürdürme, dijital dönüşümü hızlandırma, yerel salgınları önleme. ve yerel ekonomilere katkı sağlamak için sektörün tüm bileşenleriyle çalışma taahhüdünü yineledi.

1594719342 Huawei Logo 2

Açık iş birliği ve küresel değer zincirlerine duyulan güven, içinde bulunduğumuz zor dönem sebebiyle her zamankinden daha önemli hale geldi. Firma, müşteri ve tedarikçilerine karşı yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceğini, şirketin gelecekte karşılaşacağı zorluklar ne olursa olsun, küresel dijital ekonomiye ve teknolojik gelişime katkıda bulunacağının bir kez daha altını çizdi.