HTC Vive Telefonun Reklamı Sızdırıldı


Akıllı telefon devi HTC, son dönemlerde Valve ile birlikte geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü ile gündemde. Vive adını taşıyan gözlük pazar lideri olmuşken üreticisi de boş durmuyor. Sızan videoya göre HTC Vive adında sanal gerçeklik deneyimi için özelleşmiş bir akıllı telefon geliyor. Sızıdırılan video ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefon devi HTC geçtiğimiz dönemde Valve ile büyük bir işbirliği yaparak Vive adındaki sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtmış ve satış çıkarmıştı. PC platformunda sanal gerçeklik dünyasını domine edene eden Vive rakibi Oculus’u kullanım oranıyla ezip geçmişti.

HTC bu başarısını anlaşılan o ki telefon pazarına da taşımayı hedefliyor. Şu an Samsung’un egemenliğinde olan mobil sanal gerçeklik dünyasında Samsung Gear VR ürününü 5 milyondan fazla satmıştı. Oldukça büyük bir potansiyele sahip olan mobil sanal gerçeklik dünyasında HTC’nin de hem sanal gerçeklik gözlüğü hem de bu gözlük ve sanal gerçeklik dünyası için uyumlu geliştirilen bir telefon çıkarması gündemde.

Techradar’ın haberine göre firma 3 yeni akıllı telefonu için son hazırlıkları yaparak reklam filmini çekme noktasına geldi. Bu 3 akıllı telefondan birisi olacak olan Vive adındaki telefona da reklam filiminde bolca yer verildi.  İlgili reklam filmi firma içerisinden sızdırılarak Youtube’da yayınlandı.

Filmde reklamda özelleştirme seçeneklerine sıkça değinilirken son bölümde de 3 ayrı telefon ekrana gelmekte. En sağda bulunan telefon metal bir kasaya ve tam ortasında HTC Vive yazısı ve logosuna sahip.

Mart ayındaki MWC 2017 fuarında tanıtılması beklenen telefonun reklam filmiyle birlikte tasarım detayları da ortaya çıkmış oldu. Firmadan alışıldığı üzere metal yekpare bir kasaya sahip olacak olan telefonun özelleştirilmiş 2 kamerası oldukça büyük led flaşı orta üst kısma yerleştirilmiş. Farklı bir tasarım anlayışı kullanılarak anten çizgilerinin 4 bir yana dağıtıldığı telefonda bu çizgiler bir tasarım argümanı olarak kullanılmak istenmiş.

Telefonun ön yüzü videoda net olarak görünmese de parmak izi okuyucu ve büyük ihtimalle 4K çözünürlüğe sahip bir ekran ön yüzde kullanıcıları karşılayacak.

Sanal gerçeklik dünyası için çok önemli olarak ekran çözünürlüğü ve piksel yoğunluğu 4K çözünürlük sayesinde şu an için mobil cihazlarda olabilecek en yüksek noktaya taşınmış olacak. Bir ihtimalle firma yeteri kadar 4K panel tedarik edemezse 2K bir panelle telefonu satışa çıkarabilir.

HTC’den Telefonlar için Sanal Gerçeklik Kaskı

Vive adındaki telefonuyla birlikte sanal gerçeklik kaskını/gözlüğünü de satışa çıkaracak olan Uzak Doğulu teknoloji devi, kaskını iki farklı şekilde satışa sunabilir. Firmanın ilk seçeneği cihazını Samsung gibi kendisine özel yapmak iken diğer seçeneği tüm cihazlara açık bir platform oluşturmak. Firma eğer sadece kendi cihazlarında çalışacak bir sanal gerçeklik gözlüğü üretirse gözlüğün satış rakamları Samsung’un gözlüğüne göre çok daha düşük kalacak ve pazarı domine edemeyecektir. Ancak firma belli ekran çözünürlüklerine sahip tüm telefonlarda çalışan ve gelişmiş bir sanal gerçeklik gözlüğü satışa çıkarırsa bütün pazarı domine etme ihtimali bulunuyor.

İlgili videoyu buraya tıklayarak ya da aşağıdan izleyebilirsiniz.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git