HP Elite X3 video inceleme


Windows Phone ailesinin yeni üyesi olan HP Elite X3 , geliştirilen aksesuarlarla hem bir masaüstü sistemi hem de bir dizüstü sistemine dönüşebiliyor.

HP Elite X3, Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisini üzerinde barındırıyor.  2.15 GHz hızında çalışan bu işlemci 4 Gbyte bellek ve 64 Gbyte’lık kapasite ile destekleniyor.  Bu değerler bir akıllı telefon için fazlasıyla yeterli.  Fakat işin içine masaüstü PC dönüşümü girince, kullanıcı ister istemez daha çok bellek görmek istiyor.

HP Elite X3, HP Desk Dock sayesinde bir masaüstü PC’ye dönüşüyor. Yapmanız gereken tek şey ürünü DeskDock’a takıp Monitöre bağlamak. Elbette alternatif olarak USB Type C HDMI dönüştürücüsünü de kullanabiliyorsunuz. Fakat DeskDock yardımı ile masaüstü kullanıcıların vazgeçmesi olan klavye ve fare’yi de kullanabiliyorsunuz.

Üründe beğendiğimiz bir özellik Lap Dock aksesuarı sayesinde bir dizüstü sistemine dönüşebilmesi. 12.5 inç Full HD ekrana sahip olan bu aksesuar, suya karşı korumalı klavye Trackpad ve telefonu da şarj edebilen bir pile sahip. USB ve Bluetooth teknolojisi ile bağlantı kuran ve işlem gücünü Elite X3’den alan Lap Dock, DeskDock’un taşınabilir formu olarak düşünmek gerek.

Kamera tarafında baktığımızda ise ön tarafta 8 MP arka tarafta da 16 MP’lik sensorler bulunuyor. Bu sensorlerden çok yüksek bir performans beklemek yanlış olur. Öyle ki Elite X3’ün genel kamera performansı ortalama seviyelerin biraz üstünde. Her ne kadar kamera performansı Galaxy S7’ye yaklaşmazsa bile, günlük kullanım için iyi bir performans sergileyen bu kameralarda, otofokuz hızı ne yazık ki oldukça düşük.  Fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar bu ürün ile çok zorlanacağını söylemeliyiz.

HP Elite X3, sahip olduğu özelliklere bakılırsa özellikle kurumsal kullanım için iyi bir seçenek oluşturduğunu söylemeliyiz. Tek bir ürün ile birçok platformu aynı anda sahip olabiliyorsunuz. Bu çok büyük bir avantaj. Son kullanıcılar içinse, Elite X3’ün pahalı bir oyuncak olduğunu, tercihlerin farklı yönlere yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Meizu, Apple’a rakip olacak!


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git