Ana Sayfa Dosya Konusu Honor Scale 2 akıllı tartı, standartları yeniden belirliyor

Honor Scale 2 akıllı tartı, standartları yeniden belirliyor

Honor Scale 2 ile tanışmış mıydınız? Hemen hepimizin evinde bir tartı vardır, peki ya tartıların akıllı olmasına ve sizi takip etmesine ne dersiniz?

Honor, Çin menşeli bir teknoloji firması ve son dönemde hazırladığı çözümlerle dünya çapında milyonlarca kullanıcının beğenisini kazandı. Firma, bir süredir ülkemizde de faaliyette ve akıllı telefonlardan akıllı bilekliklere kadar pek çok ürünü var. Bu yazımızda bahsedeceğimiz ürün ise, bir tartı. Evet, bir tartı, ama geleneksel tartılardan çok farklı olduğunu söylemeliyiz.

Honor Scale 2 akıllı tartı, yakın zamanda Türkiye’de satışa sunuldu. Şu an pek çok internet satış kanalı üzerinden bulunabilen cihaz, 190 TL fiyat etiketine sahip. Peki bu ürünü alırsak bize neler sunuyor, şimdi biraz da bunlardan bahsedelim.

Honor Scale 2, beyaz renkte, yanlardan yumuşatılmış, ince ve üzerindeki motifler itibarıyla göze hoş gelen bir tasarıma sahip. Ürünün üzerinde bir de LED ekran yer alıyor, ki böylelikle vücudumuzla ilgili verileri kolaylıkla takip edebiliyoruz.

Ürün, kendisinden beklenildiği gibi vücuttaki kilo değişkenliklerini size gösterebiliyor. HUAWEI TruFit algoritması bulunan cihaz, bu sayede hassas ölçümler de gerçekleştirebiliyor. Örneğin, vücudunuzdaki 100 gramlık değişkenlikleri bile algılayabiliyor, ki kısa aralıklarla tartılıp en ufak değişimleri bile takip etmek isteyen kullanıcıların hoşuna gidecektir.

Honor Scale 2 akıllı tartı, standartları yeniden belirliyor

Scale 2’nin tek kişi için değil, adeta “aileye yönelik” olarak hareket ettiğini de söyleyebiliriz

Yani evdeki herkes, bu cihazda kendisi için bir profil oluşturabiliyor. Cihazın 50 farklı kullanıcıya kadar veri kaydedebildiğini de belirtelim. Böylece herkes günden güne kendi verilerini takip edip eski verilerle kıyaslamayı kolaylıkla yapabiliyor.

Ve evet, cihaz, vücut yapısına göre kullanıcıları otomatik olarak tanıyıp verilerini ayrı ayrı tutabiliyor. Şu uyarıyı da yapmadan geçmeyelim. Eğer kullanıcıların vücut tipleri benzer ise, tartı da bunu algılamakta zorlanıp hata yapabiliyor.

Tabii ki cihaz daha fazlasını da sunuyor. 14 farklı vücut ölçümü yapıyor olması, tartılarda kolay kolay görülmeyen bir detay. Bu sayede bir nevi günlük yaşam koçu kimliğini de üstleniyor diyebiliriz aslında.

Bu 14 ölçümü sıralamak gerekirse:

– Ağırlık ölçümü
– Vücut kitle endeksi (BMI)
– Yağ oranı
– Kalp ritmi
– İç organ yağ seviyesi
– İskelet kas kütlesi
– Yağsız vücut kütlesi
– Bazal metabolizma hızı
– Vücuttaki su
– Protein
– Kemik mineral içeriği
– Vücut skoru
– Vücut yaşı
– Vücut tipi

Hani spor salonuna ilk kez kayıt yaptırdığınızda kilo, boy ve vücut yağ oranı gibi detayları ölçerek not ederler ya, işte şimdi bunları ve dahasını evinizde, kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.

Gelelim işin uygulama boyutuna. Eğer bir iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuz varsa, HUAWEI Sağlık uygulaması ücretsiz olarak indirebilir ve bir profil oluşturabilirsiniz. Bu sayede, tartının LED ekranında gösterilen bilgilerden çok daha fazla bilgiyi uygulama üzerinden görebilir ve önceki günlerle kıyaslamaları da görebilirsiniz.

Merak edilen bir konu ise, tartının kilo kapasitesinin ne olduğu idi. Honor, bu ürünün 2.5 kilo ile 150 kilo arasında rahatlıkla ölçüm yapabileceğini belirtiyor.

Öte yandan, 18 yaş altında ya da 65 yaş üstünde olan kullanıcılar için kilo takibinin yapılabileceğini, diğer fonksiyonların kullanılamayacağını da söylemekte yarar var.

Cihazın üç tane ince pille çalıştığını da belirtelim. Keşke bu piller de kutudan çıksaydı.

Mi 10T Pro: Daha uygun fiyatlı bir amiral gemisi bulmak çok zor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting