Honor 7X, Geekbench’te göründü

Ekran Resmi 2017 10 09 16.35.08

Yaklaşık olarak 2 hafta önce ortaya çıkan Honor 7X şimdi de Geekbench’te ortaya çıktı. İşte telefonun Geekbench performansı ve diğer detaylar.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei, hemen hemen tüm dünyada bilinen bir isim. Son derece geniş bir pazar ağına sahip olan Çinli üretici, son yıllarda yan kuruluşu olan Honor’u da yüceltmeye çalışıyor. Daha çok üst segmente yakın modelleri ile ismini duyduğumuz Honor’un henüz emekleme aşamasında olduğunu söylemek sanırım pek de yanlış olmayacaktır.

Yaklaşık olarak 2 hafta önce, Honor’un yeni modeli 7X üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Honor 7X, geçtiğimiz gün Geekbench testinde ortaya çıktı. Böylece telefonun teknik donanımı hakkında daha fazla detay su yüzüne çıkmış oldu.

Honor 7X Geekbench raporuna göre cihaz, Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 659 yonga seti ile gelecek. 16nm’lik üretim sürecine tabi tutulan bu yonga setinin 4GB RAM ile destekleneceği belirtiliyor.

Honor 7X kutudan ilk çıktığında EMUI 5.1 destekli Android 7.0 ile çalışacak. Cihaz bu haliyle tek çekirdek testinden 909 puan alırken, çok çekirdek testinden ise 3159 puan almış. Bu puanları orta segment bir cihaz için hiç de fena olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Honor 7X’nin önümüzdeki günlerde Çin’de satışa sunulması bekleniyor. Telefonun fiyatının 270 ile 316 dolar arasında bir etikete sahip olması umuluyor. Cihazın global pazara açılıp açılmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.