Honda Prologue elektrikli SUV tüm hatlarıyla görüldü

Honda Prologue SUV

Honda, 2024’te çıkacağı ilk elektrikli SUV’u Honda Prologue’un tasarımını tüm hatlarıyla gözler önüne seren yeni görseller paylaştı.

Her geçen gün daha fazla kullanıcı çeken elektrikli otomobil pazarı büyümeye devam ettikçe daha fazla şirketi bu alana çekmeye devam ediyor. Pek çok köklü otomobil üreticisi, kendileri adına ilklere imza atarak bu alanda farklı türlerde otomobiller çıkarıyor. Elektrikli otomobil alanında ilklere imza atmaya hazırlanan bu köklü otomobil şirketlerinden biri de Japon otomobil üreticisi Honda. Honda E ile elektrikli otomobil pazarına ilk adımını atan Honda, şimdi de ilk elektrikli SUV’u olan Prologue’u piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Hatırlarsanız Honda Prologue SUV, mayıs ayında resmi olarak tanıtılmıştı. O dönemde Honda, aracın tasarımını ana hatlarıyla gözler önüne seren bir konsept görseli yayınlamıştı. Aradan geçen sürede aracın tasarımını ve iç dizaynını son haline getiren Japon otomobil üreticisi, bu hafta, aracın tasarımını tüm hatlarıyla gözler önüne seren yeni görselleri paylaştı. Bu görselleri aşağıda bulabilirsiniz.

honda prologue suv 3

Honda, ilk elektrikli SUV’unun tasarımı için GM (General Motors) ile birlikte çalıştı. Şirket, Tokyo ve Los Angeles’taki tasarım stüdyoları birlikte çalışarak Honda Prologue’un şık tasarımını hazırladı. Honda tarafından yayınlanan görseller, Prologue’un çok yenilikçi ya da radikal bir tasarıma sahip olmayacağını, bunun yerine klasik ile yeninin bir karışımı gibi duracağını gösteriyor.

honda prologue suv 4

Japon otomobil üreticisi, 2030 yılına kadar 30 farklı elektrikli otomobil tanıtmayı ve toplamda 2 milyondan fazla elektrikli otomobil satmayı hedefliyor. Şirket Prologue’u ise 2024 yılında satışa çıkarmayı planlıyor. Prologue çıktıktan sonra şirket farklı modellere yönelecek ve sonraki yıllarda da üst üste yeni elektrikli otomobil modellerini satışa sunacak.

Honda Prologue SUV honda prologue suv 5

House of the Dragon’ın Türkiye yayıncısı belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir