Ana Sayfa Donanım Google’ın Yeni Ürünü Glass (Gözlük) İçin Sizce Kaç Kişi Çalışıyor?

Google’ın Yeni Ürünü Glass (Gözlük) İçin Sizce Kaç Kişi Çalışıyor?

Geçtiğimiz yıl içerisinde ortaya çıkan Google’ın gizli projesi Glass çok yakın süre içerisinde satışa sunulacak. Bakın bu proje için Google kaç kişiyi çalıştırıyor. 

Son haftalarda Google’ın yeni projesi Google Glass ile ilgili yeni birçok bilgi bizlere yansıdı. Bizlerde elimizden geldiğince bu bilgileri sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Google’ın “X” adını verdği bu projenin başında firmanın kurucularından Sergey Brin yer alıyor. Sergey Brin’in altında ise Google X projesi için toplamda 50 kişilik bir grup çalışıyor. Bu 50 kişi doğrudan Sergey Brin’e bağlı. Google’ın araç komut sistemiyle etkileşime girmesini düşündüğü Glass ürününü çok yakın süre içerisinde kullanıcıların beğenisine sunacak. Google’ın birçok ürünüyle birlikte entegre olarak çalışabilecek bu ürünün tüm detayları ortaya çıkmış değil. Çıkan detayları ise geçtiğimiz günlerde sizlere paylaşmıştık. Google3ın ön siparişe başladığı ürünü 1500 dolar civarında satışa sunması gerekiyor. İlk ürünler ise sınırlı sayıda olacak ve bu kullanıcılar ürünle ilgili düşüncelerini Google’a rapor edecekler. sergey-brin-google-glass-gözlükGoogle’ın Glass ürünü için çalıştırdığı 50 kişi firmanın toplam çalışan sayısının yüzde 0.1’den daha az. Bu kişilerin arasında tasarımcılar, yazılım geliştiriciler ve test üzerine çalışanlar bulunuyor. Şimdiye kadar LinkedIn üzerinde 20 mühendis Google Glass projesi üzerine çalıştığını beyan etmiş durumda. Firmanın ufak bir grup ile bu tarz bir ürün geliştirmesi ve yakın gelecekte kullanıcıların beğenisine sunması büyük bir başarı olarak gösteriliyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting