Google Play Oyunlar betası küresel pazara açılıyor

Google, Play Store nedeniyle davayla karşı karşıya

Artık Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland ve Avustralya’daki kullanıcılar bilgisayarlarında Google Play Oyunlar için açık betaya kaydolabilecekler.

Google Play Oyunlar betası küresel pazara açılıyor. Normalde, bu oyun kataloğu Chromebook’lar veya diğer Android özellikli cihazlarla sınırlı olacaktı, ancak yakında bu belirli ülkelerdeki kullanıcılar için PC’lerde yerel olarak çalışabilecek.

Windows 11 kullanıcılarının bir süredir Amazon uygulama mağazasından Android uygulamalarına erişimi olmasına rağmen, açık beta şu anda diğer pazarlardaki kullanıcılar tarafından kullanılamıyor. Google, Android oyunları kataloğunu geçen yılın Aralık ayında Windows PC’lere getireceğini açıklamıştı.

Google Play Store güvenlik listelerini kullanıma sunuyor

Beta, lansman sırasında Summoners War, Cookie Run: Kingdom, Last Fortress: Underground ve Top War gibi yüz milyonlarca oyuncu tabanını temsil eden yaklaşık 50 oyun içerecek şekilde ayarlandı.

Google Play oyunları, 2022'de Windows PC'lere geliyor

Google Play Oyunlar betası küresel pazara açılıyor

Elbette, akıllı PC kullanıcıları Android uygulamalarını Nox veya BlueStacks gibi öykünücüler aracılığıyla çalıştırabildiler, ancak bunları işletim sisteminizle paralel olarak çalıştırmak, Google Play Oyunlarını çalıştırmak için minimum teknik özellikler oldukça düşük olsa bile, sisteminizin kaynakları üzerinde inanılmaz derecede yük bindirebilir. Google, Google Play Oyunlarını bir PC’de çalıştırmak için minimum özelliklerin, son beş yılda yapılan hemen hemen her makinenin kataloğunu kolaylıkla çalıştırmasına izin vereceğini belirtti.

google play store

Google Play Oyunlar, daha büyük bir ekranda oynayabilmenin, daha iyi performansa olanak sağlamanın ve ek kontrol seçeneklerinden bahsetmenin yanı sıra, ilerlemenizi cihazlar arasında senkronize etmenize olanak tanıyarak PC’nizden cep telefonunuza benzersiz bir kaydetme oyunu taşımanıza olanak tanıyor.

Google’ın Beta’yı bu yılın ilerleyen zamanlarında diğer pazarları da içerecek şekilde genişletme planı var, ancak henüz kesin tarihler açıklanmadı.

Çevre dostu Vero Ailesini Chromebook Vero 514 ile genişletti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir