Google, Lenovo ve HTC güçlerini birleştiriyor!


Google’ın I/O etkinliğinde verdiği DayDream VR mesajının ayrıntıları ortaya çıktı. Google, Lenovo ve HTC sanal gerçeklik için işbirliğine gidiyor.

Çarşamba günü gerçekleşen I/O etkinliğinde Google’ın en çok üzerinde durduğu başlıklardan birisi de DayDream VR’dı. Dünyanın bir numarası konumundaki yazılım devi DayDream VR’ı daha da geliştirmek istediklerini ve bunun için çeşitli iş ortakları ile çalışacaklarını belirtmişti. Bu açıklamanın detayları geçtiğimiz gün su yüzüne çıktı. Google, yeni DayDream VR için Lenovo ve HTC ile el sıkıştı.

Google, Lenovo ve HTC ortaklığında üretilecek olan yeni DayDream VR gözlükleri, çalışmak için herhangi bir ikincil ekrana ya da telefona ihtiyaç duymayacak. Tamamen kendisine has bir ekranı ve sistemi bulunacak. Bu gözlük ile direkt olarak Google Play’e bağlanıp oradan dilediğiniz VR uygulamalarını indirebileceksiniz.

Şu anda piyasadaki mevcut VR gözlüklerin çalışabilmesi için bir PC’ye ya da telefona bağlanması gerekiyor. Yeni DayDream VR ise bu ihtiyacı tamamen ortadan kaldırıyor.

World Sense teknolojisi ile donatılacak olan yeni DayDream VR, sola gitme, sağa gitme, ileri, geri, atlama ve çömelme gibi hareketleri anlık olarak 3D ortamına dahil edebilecek. Yani bu gözlüğü taktığınızde oturduğunuz yerde durmak yerine, çeşitli hareketler yaparak, kendinizi oyuna ya da filme tamamen kaptırabileceksiniz.

Lenovo’ya göre bu eşsiz VR deneyimi yakın zamanda hazır olacak. Bakalım yeni DayDream Google ve diğer iş ortaklarının beklentilerini karşılayabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git