Ana Sayfa Donanım Google Glass’ın Ekranını Samsung Üretecek!

Google Glass’ın Ekranını Samsung Üretecek!

Teknoloji firmaları hali hazırda ürettikleri ürünlerin yanına yeni ürünler koymak için birbirleriyle yarışıyorlar. Bu firmalardan biri de teknoloji devi Google.

Teknoloji konusunda sürekli yeni ürünler ve hizmetler ile kullanıcıların karşısına çıkan Google çok yakın süre içerisinde hali hazırda test ettiği yeni ürünü Google Glass’ı kullanıcıların beğenisine sunacak. Farklı bir deneyimin kapılarını aralayacak Google Glass bir gözlük gibi kullanabileceğiniz ve sizi dijital ortama bağlayan bir vihaz olarak karşımıza çıkıyor. Google Glass ile maillerinizi okuyabilecek, fotoğraf veya video çekebilecek, yer bildirimi yapabilecek, gelen çağrıları yanıtlayıp kısa mesaj atabileceksiniz. Tüm bunlara ek olarak birçok gelişmiş özelliği de üzerinde barındıracak olan Googlle Glass firmaya göre devrim niteliğinde bir ürün olarak karşımıza çıkacak. Dünya üzerinde yaklaşık 1000 kişitye dağıtılan ve bu kişilerden gelen bilgiler ışığında geliştirilmeye devam edilen Google Glass’ın en erken 2014 yılında satışa sunulması bekleniyor.Google GlassGoogle Glass ile birlikte gelecek olan bir başka yenilikte arttırılmış gerçeklik uygulamalarının sunumu olacak. Bu uygulamaların sunumu için Google’ın Samsung Display firmasıyla anlaştığı ve Samsung firmasından özel bir OLED ekran alacağı bilgisi gün içerisinde ajanslara düştü. Samsung monitor CEO Kim Ki-nam tarafından verildiği söylenen bilgiye göre yeni üretilecek OLED ekranların Google Glass’ın ilk versiyonun da mı, yoksa ikinci versiyonun da mı kullanılacağı ise meçhul. Bilinen bir şey var ki Google ve Samsung, Glass ürünü için el sıkışmış durumda.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting