Ana SayfaGenelGoogle Fit artık iPhone cihazlarında kullanılabilir

Google Fit artık iPhone cihazlarında kullanılabilir

Bu yılın başlarında, Google Fit uygulaması, Android akıllı telefonların cihazdaki kalp atış hızını ve solunum hızını izlemesini sağlayan yeni bir özellik için destek aldı. Şimdi, özelliğin iOS için de kullanılabilir bilgisi geldi.

Son gelen raporlara göre, iPhone için iOS’taki Google Fit uygulaması artık kullanıcının kalp atış hızını solunum hızıyla birlikte kaydedebilecek. Bu özellik, akıllı telefonun aktif bir internet bağlantısı olmadığında da çalışma özelliği sunuyor.

Bu özelliğin çalışması için cihazın kamerası kullanılıyor. Kullanıcılar parmaklarını cihazın arka kamera sensörüne koyup hafif bir baskı uyguladığında, Google fit kalp atış hızını ölçmek için sensöre gelen ışığı takip edebiliyor.

Google Fit

Kullanıcılar ayrıca ellerini bir ışık kaynağının önüne koyabilir ve şirketin, kullanıcının parmaklarının rengindeki ince değişiklikleri takip ederek Google Fit’in kalp atışlarını ölçmesine izin verebilir . Kullanıcılara dakika başına vuruş sayısı olan bir grafiği göstermek yaklaşık 30 saniye sürüyor.

Sonuçlar ekranda gösterildikten sonra, kullanıcıların hayati bilgileri kaydetme seçeneği de vardır. Google, işlemin doğruluğunun diğerlerinin yanı sıra yaş ve cilt tonu gibi faktörleri de hesaba katan algoritmalar tarafından belirlendiğini iddia ediyor.

Bu özellik ilk olarak bu yıl Şubat ayında tanıtıldı, ancak başlangıçta Pixel akıllı telefon serisiyle sınırlıydı ve şirket yavaş yavaş daha fazla cihaz için destek ekledi. Artık iOS cihazları desteğiyle daha fazla cihaza yayıldı.

Galaxy S21 FE fiyatı ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting