Galaxy S8 fiyatı düşmeye devam ediyor


Samsung’un 21 Nisan’da satışa sunduğu Galaxy S8 fiyatı düşmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bilindiği üzere Samsung, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus’ı 21 Nisan’da satışa sunmuştu. Galaxy S8 ve S8+ özellikle Güney Kore ve Amerika’da son derece başarılı bir satış grafiğine imza atmıştı. S8 ve S8+’ın Apple’ın ana vatanında bu kadar başarılı olmasının temel nedeni ise, fiyat etiketlerinin diğer ülkelere kıyasla daha aşağıda olmasıydı.

Basit bir kıyaslama yapacak olursak, Galaxy S8 fiyatı ülkemizde ilk olarak 4399 TL olarak lanse edilmişti. Amerika’da duyurulan fiyat ise 725 dolardı. Elbette ülkemizde Galaxy S8 fiyatı sonradan 3999 TL olarak güncellense de Amerika ile kıyaslandığında yine çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung, Çin ve ABD’de Snapdragon 835 yonga setine sahip modelini satarken, diğer bölgelerde ise Exynos 8895 yonga setine sahip modeli piyasaya sürmüştü. Genel itibari ile Exynos 8895, Snapdragon 835’ten daha üstün bir Geekbench performansına imza atsa da fiyat anlamında aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil.

Zira Amerika’da geçtiğimiz gün eBay üzerinden Exynos 8895 yona setine sahip Galaxy S8 modelleri de satılmaya başlanmıştı. Üstelik bu S8’lerin fiyatı SD 835’lilere nazaran çok daha ucuz. Şu anda SD 835’li S8’lir 720 dolar civarında fiyatlardan satılırken, Exynos 8895’li modelin fiyatı ise 690 dolar. Yani arada yaklaşık olarak 30 dolarlık bir fark bulunuyor.

Dip not olarak ülkemizde satılan Galaxy S8 modelinin de Exynos 8895 yonga setli model olduğunu hatırlatalım.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Galaxy S8 fiyatı düşmeye devam ediyor Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. irfan diyor ki:

    yayınlanmış olan fiyat düşümü olayı 1 ay olacak nerde ise
    siz daha yeni yayınlıyorsunuz
    s8 4000 tl olması ile birlikte yanında kılıf ve harici bellek de hediye olarak geliyor
    yapmış olduğunuz başlığı okuyunca s8 3500 tl oldu zannettim

Sayfa başına git