Home Genel Forspoken yine ertelendi! İşte yeni tarih

Forspoken yine ertelendi! İşte yeni tarih

0
Forspoken yine ertelendi! İşte yeni tarih

Square Enix, bu yıl ikinci kez Forspoken oyunu erteliyor. 24 Mayıs’taki orijinal çıkış tarihinden sonra bir gecikmenin ardından bir gecikme daha geldi. İşte detaylar.

Final Fantasy XV stüdyosu Luminous Productions’ın yaklaşan aksiyon RPG’sinin 11 Ekim 2022’de PlayStation 5 ve PC’ye çıkması planlamıştı. Ancak sevilen oyun Forspoken artık 24 Ocak’ta çıkacak. Yeni haberi yayıncı Çarşamba günü duyurdu. Square Enix, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Önemli ortaklarla devam eden görüşmelerin bir sonucu olarak, Forspoken’ın lansman tarihini 24 Ocak 2023’e taşımak için stratejik bir karar aldık” dedi. “Tüm oyun öğeleri şimdi tamamlandı ve geliştirme, son cilalama aşamasında.”

Gecikme, Sony’nin God of War: Ragnarok’un çıkış tarihini duyurduğu gün geldi. Şirketin Santa Monica stüdyosunun son projesi 9 Kasım’da PS5 ve PS4’e gelecek. Forspoken’ın 2023’e ertelenmesiyle, Sony’nin sonbahar sürüm programı artık yalnızca Ragnarok ve The Last of Us Part I’i içeriyor. İkincisi 2 Eylül’de çıkacak. Forspoken’a en son, geçen yılın sonunda gerçekleştirilen Square Enix’in uygulamalı ön izlemesi sırasında uzun bir bakış atmıştık. Yayıncı, bu yaz daha sonra fantastik oyunun daha fazlasını göstereceğine söz verdi. Oyuncular için kötü haberler gelmeye devam etse de iyi gelişmeler de yaşanıyor. Zira klasik oyunlardan olan God of War şimdi PS4 ve PS5 platformlarına gelmeye başlıyor. Bu kapsamda oyun severleri üzen gelişmelerin üstüne olumlu haberler de gelmiş oluyor diyebiliriz.

Ubisoft, bu hafta güncellenmiş yeni oyununu açıklayacak

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version