Ana sayfa Oyun Fire Emblem Three Houses incelemesi

Fire Emblem Three Houses incelemesi

Nintendo Switch için çıkan Fire Emblem Three Houses incelemesi ile karşınızdayız. Bakalım Fire Emblem Three Houses oyunculara neler sunuyor?

Nintendo’nun özel oyunları arasında yer alan taktiksel rol yapma türündeki Fire Emblem, Nintendo 3DS’teki Awakening’den sonra şimdi de Switch platformuna göz kırptı. Nintendo Switch’in gücünü sonuna kadar kullanan ve ortaya bambaşka bir Fire Emblem oyunu çıkartan Nintendo, taktiksel savaşların yanında RPG öğelerini de geliştirmiş. Peki, Fire Emblem Three Houses oyuncular neler sunuyor?

Fire Emblem Three Houses incelemesi

Oyunda isminden de anlayabileceğiniz gibi 3 adet ev yer alıyor. The Black Eagles, The Blue Lions ve The Golden Deer olarak isimlendirilen bu evlerde seçimlerinize göre; Edelgard, Dimitri ve Claude karakterleri sizlere güç veriyor.

Seçeceğiniz evden ziyade karakterinizi kız veya erkek olarak belirledikten sonra maceraya atılıyorsunuz. Maceraya atılır atılmaz ordunuzun lideri; sizde yetenek olduğunu ve sizin emrinize öğrenciler vererek bunları eğitmenizi istiyor. Ekibinizi oyunun ortalarına doğru 10 kişiye kadar genişletebiliyorsunuz. Ekibinizdeki her savaşçı ana karakter gibi seviye atlayabiliyor. Seviye atladıkça bu yan karakterlere item alabiliyor veya savaş yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz. Karakterlerimizin seviyesi E’den başlıyor E+ oluyor ve son olarak S yani Super seviyeye ulaşabiliyor.

Nintendo 3. çeyrekte ne kadar Nintendo Switch sattı?

Sıra tabanlı taktiksel yapısını bu oyunda geliştiren Fire Emblem, oyunculara hızlı geçişler sunuyor. Bu sayede savaşları daha kısa sürede bitirebiliyorsunuz. İzometrik bakış açısına sahip oyunun grafikleri ve kontrolleri oldukça başarılı olmuş diyebilirim. Ana hikayenin yanı sıra grafiksel ve mekaniksel olarak Fire Emblem serisi seviye atlamış.

Ana karakter ile yan karakter yani öğrencileriniz arasındaki bağlara oldukça önem verilmiş. Eğer öğrencileriniz ile kaynaşıp bir dost edasıyla yaklaşırsanız, öğrencilerinizin moralleri yükseliyor ve savaşlarda düşmanlara daha fazla hasar verme olasılıklıları artıyor. Öğrencilerinizin her birinin doğum günleri de oluyor. Doğum günlerinde öğrencilerinize çicek vererek ilişkilerinizi kuvvetlendirebiliyorsunuz. Ayrıca ana karakterinize ve öğrencilerinize eğitim vererek güçlerini geliştirebiliyorsunuz.

Oyunda bir de sera sistemi yer alıyor. Bu seraya dilediğinizi yetiştirebiliyorsunuz. Peki, serada yetişen şeyler ne işinize yarayacak? Seradaki mahsülleriniz savaşa gidip geldikten sonra hemen büyümüş olarak sizleri karşılıyor. Bu mahsülleri kullanarak, hızınızı veya hasarınızı arttırabiliyorsunuz.

Fire Emblem Three Houses’ı genel olarak değerlendirecek olursam; daha önce Fire Emblem oynamayanlar bu oyundan seriye kolaylıkla giriş yapabilir. Grafiksel açıdan devrim yaratan bu oyun, özellikle sıra tabanlı ve konusu derin olan oyunlara hasret çekenlere hitap ediyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler