Home Haber Final Fantasy XVI, COVID-19 nedeniyle ertelendi

Final Fantasy XVI, COVID-19 nedeniyle ertelendi

0
Final Fantasy XVI, COVID-19 nedeniyle ertelendi

Geçen yıl Square Enix, uzun süredir devam eden RPG serisinin bir sonraki bölümü olan Final Fantasy XVI’yı tanıttı ve 2021’in sonunda daha fazla bilgi geleceğini vaat etti. Şimdi, hem duyuru hem de oyun ertelenmiş gibi görünüyor. İşte detaylar.

Yapımcı Naoki Yoshida Twitter’da “Son konuştuğumuzda, 2021’de bir süre sonra Final Fantasy XVI hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağıma söz vermiştim” dedi. “Ancak, devam eden Covid-19 pandemisinden kaynaklanan komplikasyonlar oyunun gelişimini neredeyse yarım yıl geciktirdiği için bu sözü tutamayacağımı üzülerek bildirmek zorundayım.” Geliştirici Square Enix, COVID-19 salgını nedeniyle çalışanların evden çalışmasına izin verdi, ancak bu görünüşe göre programı etkiledi. Yoshida, “Bu, ne yazık ki Tokyo ofisiyle iletişimi engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızdan gelen varlık teslimatlarında gecikmelere veya aşırı durumlarda iptallere yol açtı.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl belirttiğimiz gibi, FF XVI orijinal olarak PlayStation 5′e özel olarak piyasaya sürüldü. Son sürümler daha bilimkurgu odaklı ortamlarından ziyade bir ortaçağ ortamına sahip. Şirket, proje için “tamamen yeni bir geliştirme ortamı” kurduğunu ve PS5’in içini ve dışını öğrenmek zorunda olduğunu söyledi.

“2021’in çoğunu salgın sorunu ele almak için harcadık ve yeni yıla kadar etkisini minimumda görmeyi umuyoruz, bu da elimizdeki görevlere daha iyi odaklanmamıza izin veriyor. Plan, şimdi 2022 baharında bir açıklama yapmak ve oyunu bundan bir süre sonra piyasaya sürmek.” ifadeleri kullanıldı.

NASA James Webb Uzay Teleskobu başarıyla uzaya fırlatıldı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version