Erkekler trafikte kadınlardan daha tehlikeli

Trafik cezalarına geri ödeme

Yapılan yeni trafik çalışmalarına göre erkekler trafikte kadınlardan daha tehlikeli sonucu ortaya çıktı. Bu Araştırma ile erkeklerin şapkayı önlerine koymasının zamanı geldiğini söyleyebiliriz.

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da bulunan Westminster Üniversitesi oldukça ilginç bir araştırmaya ev sahipliği yaptı ve erkekler trafikte kadınlardan daha tehlikeli gibi bir sonuca vardı. Kadınların ve erkeklerin trafik içerisinde hangi oranlarda sorun yarattığı bugüne kadar birçok kişi tarafından merak ediliyordu Şimdi ise yapılan üniversite araştırmaları tatmin edici cevaplar vermeye başladı.

Erkekler ve kadınlar arasındaki trafik dengesi bozuk

Londra’daki bu üniversite tarafından yapılan araştırmalarda daha çok cinsiyet eşitsizliği üzerinde duruldu Ancak daha başka çarpıcı konular da gün yüzüne çıkmış oldu.

Erkekler trafikte kadınlardan daha kaza 1

Ortaya çıkan konulardan birisi de hiç şüphesiz kadınlar ve erkekler arasındaki eşitsizlik. Yapılan çalışmalar sonucunda trafikte kadın ve erkek arasında çok ciddi bir adaletsizliğin olduğu ortaya çıktı. Bu durum kendisini daha çok ticari taksilerde gösteriyor Bunun dışında bireysel araç kullanımı ciddi bir sorun yaratmıyor. Trafik dengelerinin özellikle de iş hayatında alt üst olması erkeklere özel bir ayrıcalık veriyor. Kadınlar ise burada daha pasif bir konumda.

Foxconn satışları sert düşüşle karşı karşıya

Online araştırmalar sonucunda yapılan çalışmalarda trafikteki erkeklerin çok daha gergin olduğu ortaya çıktı. Ayrıca kamyon gibi taşıtların trafik kazalarında 5’te 1 oranında etkili olduğu fark edildi. Durum, kamyon türündeki araçları daha tehlikeli hale getiriyor. Sizce daha başka ne tür sonuçlar elde edilmiş olabilir. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir