Home Genel Elon Musk Twitter davası başka bir boyuta taşınıyor!

Elon Musk Twitter davası başka bir boyuta taşınıyor!

0
Twitter, Elon Musk'a dava açmaya hazırlanıyor

Twitter Inc, milyarderin sosyal medya şirketi için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmadan çekilme teklifindeki davanın bir parçası olarak önümüzdeki hafta Delaware’de Elon Musk’ı yeminli olarak sorgulayacak.

Elon Musk Twitter davası başka bir boyuta taşınıyor! Delaware’deki Kançılarya Mahkemesi’nde Salı günü yapılan bir dosyalama, Musk’ın ifadesinin 26-27 Eylül tarihlerinde planlandığını ve gerekirse 28 Eylül’e kadar uzayabileceğini söyledi.

İki taraf, Silikon Vadisi ve Wall Street’teki en büyük isimlerden bazılarını süpüren, giderek sertleşen bir hukuk savaşında kilitlendi.

Oracle’ın kurucu ortağı milyarder Larry Ellison, Intel’in eski CEO’su Robert Swan ve şu anda Block Inc.’in CEO’su olan Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’e mahkeme celbi verildi.

Beş günlük bir denemenin 17 Ekim’de Delaware, Wilmington’da başlaması planlanıyor.

Elon Musk Twitter davası başka bir boyuta taşınıyor!

Her iki taraf da diğerini devralma anlaşmasını bozmakla suçladı. Twitter, bir yargıçtan Tesla Inc’in CEO’su ve dünyanın en zengin kişisi olan Musk’a, şirketi hisse başına 54.20 dolar karşılığında anlaşmaya varıldığı şekilde satın almasını emretmesini istiyor.

San Francisco merkezli şirketin hisseleri Salı gününün başlarında 41.54 dolar seviyesinde hafif düşüş yaşadı.

Salı günü Bloomberg, mahkeme başvurularının Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in şirketin önümüzdeki ay başlayacak davasında görevden alınacağını ortaya çıkardığını bildirdi. Musk ve Twitter bir anlaşmaya vardığından beri, Dorsey mikroblog hizmeti için devralma anlaşmasını destekliyor. Daha önce Tesla CEO’su tarafından Ağustos ayında mahkemeye çağrılmıştı ve rapora göre Salı günü Twitter ve Musk tarafından yemin altında sorgulanacaktı.

Musk’ın firmayı veri güvenliğindeki ciddi kusurları gizlemekle suçladığı bildiriliyor. Ayrıca, ihbarcı ve eski güvenlik şefi Peiter Zatko’nun iddialarına dayanarak Twitter’ın, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile kullanıcı verileriyle ilgili 2011 tarihli bir anlaşmaya uymadığını kendisinden gizlediğini iddia etti.

Razer Leviathan V2 X :  Güçlü etkileyici ses deneyimi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version