Elon Musk etkisi Twitter’da çok sert bir şekilde hissediliyor: Çalışanlar ofiste uyuyor

Elon Musk etkisi

Elon Musk etkisi son derece güçlü bir şekilde Twitter içerisinde hissediliyor. Özellikle son dönemlerde bu etkinin daha fazla arttığını görüyoruz.

Twitter çalışanları normalin üzerinde iş performansı göstermeye zorlanıyor. Bu ilk etapta kulağı biraz abartı gibi gelebilir. Hatta kimileri çalışanların paranoyası olduğunu bile söyleyebilir. Ancak işin aslı biraz daha farklı. Sosyal medya devi gerçekten de çalışanların normalin üzerinde çaba harcadığı bir yer haline geldi.

Elon Musk etkisi

Twitter çalışanlarının bazıları tulum içinde uyumaya başladı. Bu kulağa ilk başta biraz şaka gibi gelebilir. Ancak gerçekten de böyle bir durum yaşandı. Bazı Twitter çalışanları tulum içerisinde uyuyor ve böylece zamandan tasarruf etmeye çalışıyor.

Elon Musk etkisi çalışma sürelerini arttırdı

Şirketin üst düzey yöneticilerinden bir tanesi olan ve ürün yönetim departmanı direktörü olarak bilinen Esther Crawford son derece önemli bir fotoğraf karesinin içerisinde yer aldı. Aslında onun bu fotoğrafı işin aslını biraz daha ortaya koymuş oldu. Gerçekten de çalışanlar ve yöneticiler çalıştıkları yerde uyuyor.

Elon Musk etkisi

Elon Musk platform içerisinde birçok yenilik yapmayı düşünüyor. Bu yenilikler ile birlikte sosyal medya devi yeniden en güçlü dönemlerine dönebilir. Aslına bakacak olursak şimdilerde ciddi oranda geri planda kaldığını görüyoruz. Fakat bunun nedeni çalışanların daha az gayret göstermesinden kaynaklanmıyor.

Twitter yepyeni bir düzene geçiyor

Elon Musk öncelikle mavi tik üzerinden aylık 8 dolar alacağını açıklamıştı. Bunun üzerine birçok kişi büyük tepki gösterdi. Hemen ardından Twitter üzerinden daha fazla para kazanılabilecek bir düzen oluşturmaya çalıştı. Ancak bu yeni düzen kolay bir şekilde sisteme adapte edilemiyor.

Twitter, çalışanları işten çıkarmaların bugün olacağı konusunda uyardı

Elon Musk etkisi ile birlikte Twitter artık çok başka bir yer haline geliyor. Bazıları bu platformdan artık nefret bile edebilir. Kimileri ise daha fazla sevebilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir