Düşünebilen akıllı telefonlar artık mümkün


Yapay zeka üzerine yapılan çalışmalar bambaşka boyutlara ulaşmaya başladı. Zira artık akıllı telefonlar düşünme yeteneğine de sahip olacak.

Şu aralar teknoloji dünyasının özellikle yapay zeka üzerine önemli çalışmalar yaptığını söylemek mümkün. Bu çalışmaların çıkış noktası ise, sizlerin de tahmin edebileceği üzere akıllı telefonlar.

Akıllı telefon üreticileri kullanıcıların dikkatini çekebilmek adına farklı girişimlerde bulunuyorlar. Aslında bunda garip olan bir durum yok. Zira bir ortamda rekabet mevcutsa, dikkat çekebilmek adına farklı hamleler yapabilirsin. Çünkü fark yaratmak için, farklı olmak gereklidir.

Peki yapay zeka üzerine bu kadar yatırım yapmak ne derece doğru olabilir? Açıkçası, Matrix ve Terminator gibi filmleri göz önüne aldığımızda yapay zeka programlarından az da olsa çekinmemiz gerektiğini anlayabiliyoruz. Özellikle de bağımsız olanlardan.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git