Ana SayfaHaberÇin, dövme yapılmasını yasakladı!

Çin, dövme yapılmasını yasakladı!

Çin yeni yılla birlikte ilginç bir karar imza attı. Çinli yetkililer futbolculara dövme yaptırmalarını yasakladı. Milli takım oyuncularına dövme yaptırmamaları talimatı verildi. İşte detaylar.

Artan sayıda yüksek profilli Çinli oyuncu vücutlarına dövme yaptırıyor. Çin Spor Genel İdaresi (GAS), “Futbolcuların yönetimini güçlendirmek için öneriler” başlıklı bir açıklamada, Çin Futbol Federasyonu’nun milli takım oyuncuları için disiplin gereklilikleri belirleyeceğini söyledi. Açıklamada “Her seviyedeki milli takımlar, yönetim önlemlerinin ilgili gerekliliklerini sıkı bir şekilde uygulayacak ve Çinli futbolcuların olumlu ruhunu tam olarak göstererek toplum için iyi bir örnek oluşturacaktır. Milli takım ve U23 milli takım sporcularının yeni dövme yaptırmaları kesinlikle yasaktır ve dövme yaptıranların dövmelerini kendilerinin silmeleri tavsiye edilir.” ifadeleri yer aldı.

Çin, dövme yapılmasını yasakladı!

“Takım tarafından kararlaştırılan özel durumlar varsa, (oyuncular) antrenman ve maçlar sırasında dövmelerini örtmelidir.” Ayrıca 20 yaş altı ve altındaki takımlar için dövmeli oyuncu alımının “kesinlikle yasak” olduğu belirtildi. GAS, milli takımların oyuncuların “yurtsever eğitimini güçlendirecek” “ideolojik ve siyasi eğitim faaliyetleri” düzenlemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Bunu yapmak, “görev, sorumluluk ve onur duygusunu geliştirecek ve mükemmel bir oyun stili ile fethedebilecek ve iyi savaşabilecek bir milli takım yaratacaktır” diye ekledi. Çin milli takımı, 2002’de ilk kez sahneye çıktıklarından bu yana Dünya Kupası finallerine katılmayı başaramadı ve Katar 2022’yi kaçırmaya hazır görünüyor.

Elektrikli otomobil çalışmaları geri dönülemez noktaya geldi: Benzinli araçlara elveda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting