Ana SayfaDonanımBing haritalar trafiği canlı görüntülemenizi sağlayacak

Bing haritalar trafiği canlı görüntülemenizi sağlayacak

Gündelik hayat içerisindeki trafik sorununa çözüm bulmayı amaçlayan Bing Haritalar, yeni bir özellik kazanacak. Eğer sistem doğru bir şekilde çalışırsa, Bing çok önemli bir misyonu yerine getirmiş olacak.

Microsoft, bundan iki yıl kadar önce Bing Haritalar’a efsane denilebilecek bir özellik ekledi. Dünya üzerindeki 55 farklı ülkedeki kullanıcılar, bu özelliği büyük bir memnuniyetle tercih ettiler. Ancak görünen o ki Microsoft, bu memnuniyeti daha fazla arttırmak istiyor.

Bing Haritalar canlı görüntü sağlayacak

Bulunduğunuz yerden varmak istediğiniz noktaya kadar karşınıza çıkacak tüm trafik engellerinde canlı görüntü sağlamak, trafik problemi yaşayanlara büyük bir armağan olurdu. Bin Haritalar da böyle bir imkan sunarak kullanıcıların trafik problemini tamamen bitirmek istiyor.

Uygulamaya yüklenen yeni bir özellik sayesinde, bütün trafik kameralarına erişiminiz mümkün olacak. Bu sayede siz o bölgeye gitmeseniz bil, tüm trafik akışını görebileceksiniz. Üstelik tüm bu görüntüler saniyesi saniyesine sizlere aktarılacak. Bu özelliği kullanmak isteyenlerin yapacağı şey ise son derece basit. Mevcut bölgedeki trafik akışını kontrol etmeniz için trafik kamerası simgesine tıklayabilirsiniz.

Uygulamanın kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacağı kesin olmakla birlikte, bazı endişeleri de beraberinde getirdi. Eğer tüm bu kamera kayıtları art niyetli kişilerin eline geçerse, bazı problemler ortaya çıkabilir. Sizce de bu yeni eklenti trafik için rahatlatıcı olacak mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Google Haritalar trafik yavaşlamasını bildirme özelliği kazanıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU