Ana SayfaGenelBinance patronu: "Bitcoin iki yıl 70 binin altında kalabilir"

Binance patronu: “Bitcoin iki yıl 70 binin altında kalabilir”

Binance patronu Changpeng Zhao, Bitcoin’in tekrar 70 bin bandına yükselmesinin iki yılı bulabileceğine inanıyor.

Bildiğiniz gibi kripto para pazarı şu anda dev bir krizin içinden geçiyor. Bir yandan bazı alt-coinler bir günde yok olmanın eşiğine gelirken, öte yandan Bitcoin ve Etherium gibi en güvenilen coinler bile hızla kan kaybediyor. Kasım ayında değeri zirve yapan Bitcoin’in değeri o günden bu yana yarıdan yarıya azaldı. Hatta daha da altına düştü. Bugün 20 bin dolar bandında geziniyor.

Kripto para pazarındaki bu düşüş hızla sürerken, pek çok yatırımcının umudu bu gidişatın önünde sonunda tersine döneceği yönünde. Ancak bu değişim yakın zamanda gerçekleşmezse kripto pazarı pek çok yatırımcıyı iflasın eşiğine getirebilir. Bir kısmını halihazırda getirdi bile.

binance

Peki kripto pazarı ne zaman toparlanacak? Bu konuda çok farklı görüşler var. Kimileri kripto paraların bir daha hiçbir zaman 2021 sonunda olduğu kadar yüksek fiyatlara çıkamayacağına inanıyor. Kimileri ise bunun geçici bir düşüş olduğuna, kriptoların sadece toparlanıp eski fiyatlarına çıkmakla kalmayıp çok daha değerli hale geleceklerine inanıyor. Ancak buna inananlar arasında da bunun ne zaman olacağına dair bir fikir ayrılığı var. Çünkü bazıları daha kısa vadede bir toparlanma beklerken, kimileri bu krizin daha uzun süreceğine inanıyor.

Bu krizin uzun bir süre devam edeceğine inananlardan biri de Binance patronu Changpeng Zhao. Binance’in kurucusu ve lideri olan Changpeng Zhao, Bitcoin’in tekrar 69 bin dolara, yani daha önceki zirve noktasına çıkmasının iki yıl alabileceğine inanıyor.

“Bence 68 binden 20 bine olan bu tüm zamanların en büyük düşüşünün geri toparlanması biraz zaman alacak. Birkaç ya da bir iki yıl sürebilir. Kimse geleceği göremez.” diyen Zhao, kripto paralar konusundaki algının ve beklentilerin nasıl değiştiğine dikkat çekiyor: “Bugün 20 bin doların çok düşük olduğunu düşünüyoruz. Ama bildiğiniz gibi 2018’de, 2019’da insanlara Bitcoin’in 2022’de 20 bin dolar olacağını söyleseniz çok mutlu olurlardı. O zamanlar fiyatı 3-6 bin dolar arasında dolaşıyordu.”

Yeni PlayStation Plus artık Türkiye’de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting