Battlefield 1 ücretsiz oldu


Sevilen FPS oyunu Battlefield 1 ücretsiz oldu. Ancak bunun herkes için geçerli olmadığını, EA’nin ücretli servislerini kullananlar için geçerli olduğunu belirtelim.

EA, bazı konularda oyuncuların tepkisini çekse de çevrimiçi hizmetleriyle beğeni topluyor. Firmanın PC ve Xbox platformlarında yer alan Origin Access ve EA Access hizmetleri, bünyelerinde yer alan oyunlar ile cezbedici bir konumda. Buna rağmen EA, boş durmuyor ve aylık abonelikle çalışan bu hizmetlerinin kütüphanelerini genişletiyor. Bu çalışmaların sonucunda Battlefield 1 ücretsiz oldu. Titanfall 2 de geçtiğimiz ay ücretsiz olan bir başka büyük oyundu.

EA’nin özellikle çok oyunculu modları ile bilinen bu oyunlarının ücretsiz olacağını, firmanın geçtiğimiz ay yaptığı duyuru ile öğrenmiştik. Bugün itibariyle Battlefield 1, EA Access ve Origin Access’e eklendi. Böylelikle bir ay içerisinde EA’nin iki büyük oyunu EA ve Origin Access üyelerine ücretsiz oldu.

Battlefield 1, geçtiğimiz yılın Ekim ayında çıkışını yapmış ve savaşı taşıdığı Birinci Dünya Savaşı teması ile büyük beğeni toplamıştı. Bu bağlamda oyun, en çok satan yapımlardan birisi olmakta da zorlanmamıştı. EA, Battlefield 1′in dünya genelinde 21 milyon oyuncusu olduğunu açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından rakamların daha da yukarı çıkması bekleniyor.

Battlefield 1, Xbox One ve PC’de EA Access ve Origin Access hizmetlerinin kütüphanesine eklendi ve bu hizmetlere abonelikleri olanlar, oyunu indirip oynamaya başlayabilir.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git