Ana Sayfa Cep Telefonu Avea Yeni Akıllı Telefonu inTouch 2 'yi Tanıttı

Avea Yeni Akıllı Telefonu inTouch 2 ‘yi Tanıttı

Avea, kendi markası altında geliştirdiği ikinci akıllı telefonu “Avea inTouch 2”yi, Avea CEO’su Erkan Akdemir ve Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı.

Avea inTouch 2 kullanıcılarıyla, kendi sınıfındaki ilk 4 inç akıllı telefon olmasının yanında 3 boyutlu teması, siyah ve beyaz renk seçenekleri, ön yüklü Avea uygulamaları, sahip olduğu özelliklerine göre uygun fiyatı ve avantajlı kampanya teklifleri ile buluşacak. Akıllı telefon pazarında sunulan en avantajlı akıllı cihaz olarak konumlanacak olan Avea inTouch 2’nin, yüzde 27 ile en yüksek akıllı cihaz penetrasyonuna sahip Avea’nın, bu alandaki pazar payını daha da yükseltmesi bekleniyor.

KDV dahil peşin 449TL ya da tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla

Estetik tasarımı ve gelişmiş teknik özelliklerinin yanında ”3 boyutlu Avea Tema”, “Avea FotoFilm”, “Avea Güvenlik”, “Avea Oyun”, ”Avea Uygulama Vitrini”, “Avea NeNerede” ve “Avea Bulutt” gibi ön yüklü uygulamalarıyla dikkat çeken Avea inTouch 2, KDV dahil peşin 449 TL ya da tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan teklif seçenekleriyle satışa sunuluyor. Kampanya kapsamında Avea inTouch 2’yi satın alanlara, Avea Bulutt Servisi’nden 12 ay boyunca 4 GB saklama alanı ise hediye edilecek.Avea INTOUCH 2

Türkiye’de en yüksek akıllı telefon penetrasyon oranına sahip GSM şirketi olarak Avea’nın temel hedefinin Türkiye’de cep telefonu kullanan herkesin akıllı telefon sahibi olması olduğunu vurgulayan Avea CEO’su Erkan Akdemir şunları söyledi:“2012’de en çok iletişim yatırımı yaptığımız konulardan biri akıllı telefonlardı. Aynı şekilde bilgi teknolojilerinde de ciddi bir yatırım yaptık. Her kampanyalı telefonu 4 farklı alternatifle; ihtiyaçlarına uygun olanı rahatça bulabilmeleri için ‘Akıllı Telefon SEÇ’ platformumuzla müşterilerimizin beğenisine sunduk. 2013’te de benzer şekilde yatırımlarımıza devam ederek; sektörümüzde en akıllı teklifleri sunmaya devam ettik ve %27 akıllı telefon penetrasyon oranına ulaştık. Bu rakam geçen seneye göre 8 puanlık bir artış, yani tam 1.300.000 adet daha fazla akıllı telefon kullanıcısı demek. 2013 birinci çeyrek sonu itibariyle 3 milyon 700 binden fazla Avea müşterisi; artan kalitemizle beraber, hızlı 3G internetin de tadını çıkarıyor. 

Yine aynı amaçla, yaklaşık 6 ay önce, kendi markamız ile ilk akıllı telefonumuz; Avea inTouch’ı müşterilerimize buluşturmuştuk. Avea inTouch’a olan ilgi, beklediğimizin de üzerinde gerçekleşti… Avea inTouch sadece bizim değil, pek çok kullanıcının da ilk göz ağrısı oldu! Kısa sürede tükenen bu ürünümüzden cesaret alarak ve müşterilerimizin geri bildirimlerinden de dersler çıkartarak; lansmanın hemen ardından yepyeni bir akıllı telefon üzerine çalışmalarımızı başlatmıştık. Bugün 6 aylık çalışmamızın meyvesi olan yeni Avea inTouch 2 ’yi sizlerle tanıştırmak için buradayız. Akıllı telefona ilk dokunuşun en akıllıcası ‘Avea inTouch 2’ olacak ve ‘Avea inTouch 2’ ile tüm beklentilere yanıt vereceğiz.”

Ülkemizde geçtiğimiz yıl satılan akıllı telefon sayısı,

 akıllı dünyaya doğan bebek sayısının tam 4.5 katı!

Yaptığı konuşmada dünya genelinde akıllı cihazlara yönelimin arttığına değinen Akdemir; “Son 10 yılda 3G’nin hayatımıza girmesiyle akıllı cihazların önemi de arttı. Dünya genelinde cihaz pazarındaki satış adetleri son çeyrekte, yüzde 4 artış göstererek 419 Milyona ulaştı. Akılı cep telefonu satış adetleri ise yüzde 42 artış göstererek 216 Milyon adet olarak gerçekleşti. Toplam pazarda akıllı cep telefonu satışlarındaki oran ise yüzde 52’ye kadar çıktı. Ülkemizde de bu trend kaçınılmaz olarak artarak devam edecek. Geçtiğimiz yıla baktığımızda; Türkiye’de 1 milyon 240 bin bebek dünyaya gelmiş. Satılan akıllı telefon sayısı yani akıllı dünyaya doğan müşteri sayısı ise 5.5 milyon yani tam 4.5 katı! Üstelik akıllı telefon sadece gençlerin değil her yaş grubunun ilgisini çekiyor. Bugün 55 yaşın üstündeki müşterilerimiz toplam akıllı telefonlu müşterilerimizin yüzde 7’sini oluşturuyor. Ama en önemlisi geçen yıla göre en yüksek artışı da bu grupta görmemiz…. Diğer yandan 35 yaş altı müşterilerimiz akıllı telefonlu müşterilerimiz arasında yüzde 51’lik bir paya sahip. 2013 yılı birinci çeyrek dönemi itibariyle, hızlı mobil internet ve akıllı telefon kullanımı birlikteliğiyle Türkiye’de cepten internet kullanan insan sayısı, 2011’e göre iki kattan daha fazla artarak 10 milyonu aştı. Benzer şekilde, tüketilen mobil data da %124 artarak 69 bin terra byte yani 15 milyon DVD kapasitesine denk bir büyüklüğe ulaştı.Türkiye’de de cep telefonu kullanan herkesin, bulunduğu kategoride ‘daha akıllısını ve daha iyisini’ hak ettiğine inanıyoruz. Avea inTouch 2 bu beklentiye yanıt verecek” dedi.

“Avea inTouch 2, akıllı telefonda hem iyisi olsun,

hem uygunu olsun diyenlerin ikilemine son verecek”

Avea inTouch 2’nin sahip olduğu özelliklerle, pazarda en uygun fiyatlı ve en avantajlı akıllı cep telefonlarından biri olduğuna dikkat çeken Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk; İlk akıllı telefonumuz Avea inTouch kullanıcılarının yüzde 80‘ine ilk akıllı telefon deneyimini, yüzde 60‘ına ise ilk 3G deneyimini yaşattı. İnternet kullanım oranında ise yüzde 500 artış yakaladık. Hem fiyat, hem de sahip olduğu özellikler açısından bir akıllı telefondan beklenen herşey ve fazlası Avea inTouch 2’de var. Avea inTouch 2 ile akıllı telefon deneyiminde yepyeni bir dönem başlatıyoruz. Avea inTouch 2’nin tercih edilme sebebi sadece fiyatı olmayacak, teknik özellikleriyle de sınıfının ‘En’ iyisi. Avea inTouch 2, akıllı telefonda hem iyisi olsun hem uygunu olsun diyenlerin ikilemine son verecek“ dedi.

Avea inTouch 2 ile dünya ayda 1 TL’yle avuçlarınızda!

Avea inTouch 2’ye tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla veya KDV dahil peşin 449TL ödeyerek sahip olma fırsatı sunduklarını belirten Ertürk, Avea inTouch 2’nin önemli farklarından birinin de Avea uygulamalarının yanı sıra kullanım alanını genişletme özgürlüğü sunan ön yüklü uygulamaları olacağını belirtti. Ertürk: “Facebook, Twitter gibi en çok kullanılan sosyal ağlara tek tuşla bağlanabilen ve Android Market’teki yüz binlerce ücretsiz oyun ve uygulama ile zenginleştirilebilen Avea inTouch 2 kullanıcılarına akıllı telefon deneyimini doyasıya yaşatacak” dedi.

Avea MIT işbirliğinin ilk meyvesi FotoFilm uygulaması da

ilk kez Avea inTouch 2’de

Avea inTouch 2’de Avea Bulutt, Avea Uygulama Vitrini, Avea Güvenlik, Avea NeNerede ve Avea Oyun gibi pek çok popüler uygulamanın da ön yüklü olarak müşterilerin kullanımına sunulduğuna dikkat çeken Ertürk, “Geçtiğimiz dönemde ülkemizin de sınırlarını aşarak teknolojinin kalbi MIT’ye uzanmış ve Ar-Ge alanında çığır açacak yeni bir işbirliğine imza atmıştık. Avea inTouch 2 kullanıcıları MIT işbirliğimizden doğan ilk uygulama olan Avea FotoFilm Uygulaması’nı da ilk kullananlar olacak”  diye konuştu.

Avea inTouch 2 Özellikleri

123×63.5x10mm boyutlarında ve 130 gram ağırlığında olan Avea inTouch 2; Android 4.0.4 işletim sistemi, 4 inç’lik geniş dokunmatik ekranı, 1GHz Qualcomm işlemcisi, 5 MP kamerasının yanı sıra WiFi, bluetooth ve GPS desteğine de sahip. 3 boyutlu hızlı ve kolay kişiselleştirilebilen ara yüzü ile akıllı telefona yeni bir boyut getiren Avea inTouch 2, siyah beyaz renk seçenekleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting