ASUS ROG Swift PG278Q Oyuncu Monitörünü Tanıttı

ASUS ROG Swift PG278Q Oyuncu Monitorunu Tanitti

ASUS ROG Swift PG278Q 27-inç oyuncu monitörünü tanıttı. Swift PG278Q, WQHD (2560 x 1440) çözünürlük, hızlı 144Hz tazeleme oranı, 1ms tepki süresi ve birçok ergonomic ayarlama imkanı sunuyor. ROG Swift aynı zamanda en iyi oyun tecrübesini sunmak için ASUS’a özel GamePlus, Tazeleme Oranı Turbo tuşu ve NVIDIA G-SYNC teknolojilerini barındırıyor.

Etkinlikte ASUS Türkiye’den İş Geliştirme Müdürü Erkan GENÇ ve NVIDIA EMEAI GeForce ve Tüketici Ürünleri’nden sorumlu Halkla İlişkiler Müdürü Benjamin BERRAONDO, ROG Swift PG278Q ve G-SYNC teknolojisi hakkında bilgiler verdiler.  Swift PG278Q, WQHD (2560 x 1440) çözünürlük, hızlı 144Hz tazeleme oranı, 1ms tepki süresi ve birçok ergonomik ayarlama imkanı sunuyor. ROG Swift aynı zamanda en iyi oyun tecrübesini sunmak için ASUS’a özel GamePlus, Tazeleme Oranı Turbo tuşu ve NVIDIA G-SYNC teknolojilerini barındırıyor.


ASUS ROG Swift PG278Q Üst Düzey Oyuncu… paylaşan: dg-tv

144Hz tazeleme oranı ve 1ms tepki süresiyle artık hareket bulanıklığı ve takılma yaşamayacaksınız. Bununla birlikte rekabete dayalı oyunlarda daha akıcı oynanışla birlikte büyük avantaja sahip olacaksınız. ROG Swift PG278Q aynı zamanda ASUS’a özel GamePlus teknolojisini de içinde barındırıyor. GamePlus, monitörde ekstra nişangah ve sayaç görmenizi sağlayan bir teknoloji. Oyuncular dört farklı nişangahtan birini seçebilir ya da gerçek zamanlı strateji oyunlarında rakiplerine üstünlük sağlamak için sayaç kullanabilirler. Bu araçlar oyuncuların pratik yaparak oyun yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

ASUS_ROG_PG278Q_1

ROG Swift PG278Q ayrıca grafik sürücünüzün kontrol arayüzüne girmeden tazeleme oranını değiştirmenizi sağlayan bir tuşa da sahiptir. 60, 120, 144Hz oranlarından birini seçerek, oyununuza ara vermeden devam edebilirsiniz. PG278Q, doğal WQHD çıkışı için DisplayPort 1.2, çift USB 3.0 girişi, VESA duvara asma adaptörü uyumluluğu, yükseklik ayarı, çevirme, aşağı-yukarı eğme ve dikey döndürme gibi birçok ergonomik ayarı oyunculara sunuyor. Akıllı kablo yönetimine de sahip olan monitör, masa üstünüzün kablo karmaşasına yenik düşmesini engeller. 6mm’lik super ince çerçevesi de çoklu-ekran kurulumları için ideal seçimdir. Kullanım tecrübesini kolaylaştıran diğer bir özelliği ise, monitör ayarlarını yapmanızı diğerlerine göre oldukça basitleştiren 5-yön navigasyon joystick’tir. Bu joystick’le birlikte OSD ayarları daha önce hiç olmadığı kadar rahatlıkla yapılabiliyor.

ASUS_gsync_karsilastirma

ROG Swift PG278Q NVIDIA G-SYNC teknlojisini sunan, dünyanın ilk WQHD monitörüdür. Devrimsel NVIDIA G-SYNC görüntü teknolojisi, monitörün tazeleme oranını, grafik işlemci ünitesiyle (GPU) senkronize eder. Bu sayede ekran yırtılması, takılmalar ve gecikmeler yaşanmadan, en akıcı oyun tecrübesini sunar. G-SYNC teknolojisi, nesnelerin daha keskin, daha canlı ve oyun sırasında daha akıcı görünmesini sağlar. ASUS Displays AR-GE takımı ve NVIDIA takımı’nın ROG Tasarım Merkezi’yle ortak çalışmasıyla birlikte, oyunculara yaraşır bir monitör olan ROG Swift PG278Q ortaya çıktı.