Asus ROG serisi, bundan sonra GTX 1000 ekran kartlarını tercih edecek

asus rog

Oyuncuların en beğendiği ürün serilerinden biri olan ASUS ROG serisi bundan sonraki üretilecek ürünlerinde artık GTX 1000 serisi kartlar tercih edilecek.

Nvidia Pascal serisini duyurmasının ardından birçok kullanıcı artık bu kartlarını sisteme entegre etmeye başladı bile. Şimdi ise sırada hazır pc üreticileri bulunuyor. Bunlardan biri olan ASUS, ROG adı altındaki oyuncu bilgisayarı ürünlerinde GTX 1000 serisi kartlartı tercih edecek. Asus ROG G20CB oyuncu bilgisayarı, isteğe bağlı GTX 1070 ve GTX 1080 ürünlerinden birini barındıracak.

ASUS ROG serisi ürünlerinde tercih ettiği agrasif tasarımı ve Maya uygarlığı izleri birçok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı. Bunların yanında daha bir çok özelleştirilebilir tasarım bölümleri mevcut.

Skylake tabanlı Intel Core i7-6700 veya Intel Core i5-6400 işlemcilerden tercihini kullanan ürün serisi, anakart olarak da Intel H170 çipsetli bir anakartı bünyesinde barındırıyor. 32GB’a kadar arttırılabilen bellek ile oldukça iyi bir perfromans vaat ediyor.  Bunun yanında 3TB’a kadar HDD ve 512GB’a kadar SATA SSD seçenekleri ise oyunculara sunuluyor.

Ekran kartları sistemin en önemli yapı taşını oluşturuyor. Bunun nedeni ise oyunculara akıcı bir 4K deneyimi sunulmak istenmesi.

Ne zaman çıkacağı bilinmeyen ürünlerin fiyatları konusunda da henüz net bir bilgi mevcut değil.

Samsung, akıllı telefon pazarında Apple’ı geçmeyi başardı