Ana sayfa Apple Apple'ın Akıl Almaz Fiyat Politikası!

Apple’ın Akıl Almaz Fiyat Politikası!

Apple’ın en gelişmiş cihazlarından Mac Pro, nihayet Türkiye pazarına giriyor. Ancak söz edilen fiyatlar insanların akıllarını başlarından götürecek.

Apple, ön sipariş yoluyla App Store Türkiye’den, Mac Pro satışlarına başladı. Bununla birlikte, fiyat politikasının ilginç olduğunu söylemeliyiz. İki modelden ilkinde; Dört Çekirdek 3.7 Ghz Intel Xeon E5 işlemci, 12 GB DDR3 ECC bellek, Çift işlemcili 2 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip AMD FirePro D300 gibi kalemler bulunuyor. Bu cihazın fiyatı 4000 dolar yani 8000 TL olarak belirlenmiş. Toplama bilgisayarlarda 1500 dolara, yakın özelliklerle donatılmış bir cihaz elde edilebilir. Marka boyutuna geçersek; Lenovo, HP gibi markalar ise 3000 dolar civarında ücret talep ediyor.

Diğer bilgisayar ise 6 Çekirdekli 3.5 GHz  Intel Xeon E5 işlemci, 16 GB  DDR3 RAM, tanesi 3 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip olan iki AMD FirePro D500 ile donatılmış. Bu cihazın fiyatı ise 5200 dolar yani 10.400 TL seviyesinde.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler