Apple’a 370 Bin Kişilik Toplu Dava Açıldı


Bildiğiniz gibi şu sıralar teknoloji dünyasında en çok konuşulan olayların başında iPhone’un yavaşlatılması geliyor. Amerikalı teknoloji devi Apple, bir süre önce bir açıklama yayınlayarak eski iPhone modellerini kasti olarak yavaşlattığını kabul etmişti. Şirket bu işlemi eski iPhone modellerindeki bataryaların ömrünü uzatmak için yaptığını açıkladı. Ancak bu açıklama kullanıcıları pek ikna etmedi. Şirketin eski telefonlarını kullanıcılara haber vermeden bilerek yavaşlatması büyük tepki topladı.

Apple’ın iPhone kullanıcılarına tazminat ödemesi isteniyor

Amerikalı teknoloji devi bu tepkileri yumuşatmak için çeşitli adımlar attı. iPhone 6, 6s ve SE gibi eski telefonlarında batarya değişimini 79 dolardan 29 dolara indiridi. Ancak atılan bu adımlar şirketi kullanıcıların tepkisinden kurtarmaya yetmedi. Güney Kore’de bir araya gelen bir grup iPhone kullanıcısı, Amerikalı teknoloji devine karşı toplu dava açtı. 370 bin kişinin bir araya geldiği dava, bugüne kadar Apple’a karşı açılan en büyük toplu davalardan biri.

Bu toplu davayı başlatan Güney Koreli hukuk şirketi Hannuri Law, Amerikalı teknoloji devinin kullanıcılara haber vermeden telefonlara yeni yazılım yükleyerek yasaları çiğnediğini iddia ediyor. Hannuri Law, şirketin bu olaydan etkilenen her iPhone kullanıcısına 2 bin dolar tazminat ödemesini istiyor. Güney Kore’de açılan bu davaya çok yakında yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

Dahili Projeksiyonlu Moviphone Tanıtıldı


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git