Ana sayfa Apple Apple, Qualcomm'u tamamen saf dışı bırakacak

Apple, Qualcomm’u tamamen saf dışı bırakacak

Şu aralar teknoloji dünyasının temel başlıklarından birisi de Qualcomm. Bilindiği üzere Broadcom, Qualcomm’u satın almak için ciddi bir teklifte bulunmuştu. Sadece bu teklif bile Amerikalı yonga seti üreticisini teknoloji gündemine taşımaya yetti. Fakat bu kadarla da sınırlı değil. Şu aralar Qualcomm’un aleyhine açılmış bir sürü dava mevcut. Aynı şekilde Qualcomm’da aralarında Apple’ın da bulunduğu şirketleri mahkemeye vermiş durumda.

Apple, Qualcomm yerine Intel’i tercih edecek

Qualcomm’un Apple’a karşı dava açması iplerin tamamıyla gerilmesine neden oldu. Çin’deki iPhone satışlarının durdurulmasını talep eden Qualcomm’a Apple’ın cevabı ise sert oldu. Qualcomm’un gelirlerinin önemli biri bölümüne hitap eden Apple, Amerikalı yonga seti ile bağlantılarını tamamen kopardı.

Sızdırılan son bilgilere göre, Apple Qualcomm’la olan ilişkisini tamamen bitirerek Intel ile el sıkışacak. Hatta Apple’ın yonga seti üretimini de Intel’in tesislerinde yapabileceği belirtiliyor. Intel tarafından üretilecek olan modemlerin, Apple’ın A serisi yonga seti ile tümleşik hale getirileceği ve bu işlemin de Intel’in fabrikalarında yapılacağı belirtiliyor.

Elbette bunlar şimdilik söylentiden ibaret. Fakat bu söylentiler bile Qualcomm’un hisse değerlerinin yerle bir olmasına yetiyor. Keza geçtiğimiz sene 80 doları gören hisse fiyatları, şu aralar 64 dolara kadar düşmüş durumda. Doğal olarak bu durum Qualcomm hissedarlarını rahatsız ediyor. Bakalım yonga seti sektörünün dev ismini nasıl bir son bekliyor. Bekleyip göreceğiz.

iPhone X’teki sorunu düzeltti

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler