Apple, iPhone X’e olan talebi karşılayabilecek mi?


Apple şu aralar önemli sıkıntılarla boğuşuyor. Zira yazılım ve teknoloji dünyasının önemli ismi, iPhone X konusunda hayli dertli. İşte detaylar.

Apple’ın akıllı telefon piyasasının gerçek lideri olduğunu söylemek sanırım yanlış olmayacaktır. Evet, Samsung yıllardır en fazla akıllı telefon satan şirket. Bu bağlamda bir yanlışlık yok. Fakat iş kar marjı kısmına geldiğinde tablo tamamen değişiyor.

Geçtiğimiz senenin rakamlarına baktığımızda, Samsung’un yüzde 23’lük pazar payı ile en çok akıllı telefon satan üretici olduğunu görüyoruz. Onu yüzde 13 – 14 seviyeleriyle Apple takip ederken, 3. sırada ise Huawei bulunuyor.

Fakat iş kar marjı kısmına geldiğinde, Apple’ın pazardaki toplam karın yüzde 80’ini tek başına kasasına koyduğunu görüyoruz. Geri kalan yüzde 20’lik kısım ise diğer üreticiler arasında bölüşülüyor. Öyle görünüyor ki bu kar marjı iPhone X ile iyice zirve yapacak.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git