Ana sayfa Android Android 9.0 Pie ile telefonların ayarları uzaktan değiştirildi!

Android 9.0 Pie ile telefonların ayarları uzaktan değiştirildi!

Google’ın Android 9.0 Pie sürümü ile bazı kullanıcılarının telefonlarının ayarlarını değiştirdiği ortaya çıktı. Google’ın uzaktan telefonlara müdahale edebilme yetkisinin olduğu ve bunun güvenlik açığına sebep vereceği bir kez daha kanıtlandı!

Google, geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni Android 9.0 Pie güncellemesi ile skandal bir hataya imza attı. Yayınlanan güncelleme ile bazı kullanıcılarının telefonlarının ayarlarının istemsizce değiştirildiği ortaya çıktı.

Galaxy S7 için yeni güncelleme!

Bildiğiniz gibi son 1-2 yıldır düşük güç modu hemen hemen her platformda yer alıyor. Android 9.0 Pie ile gelişen bu düşük güç modu özelliği telefonun arkaplan hizmetlerine kısıtlama getiriyor ve şarjın daha fazla gitmesini sağlıyor. Hatta bazı durumlarda da CPU hızı bile düşürülebiliyor.

Android 9.0 Pie ile telefonlara müdahale edildi!

Reddit’teki şikayetlere göre; son Android güncellemesi ile telefonların düşük güç moduna alınmış. Telefonlarının güncelleme sonrası yavaşladığı düşünen kullanıcılar bu ayarın açık olduğunu fark etmiş. Pixel serisi etkileyen bu hatanın Beta testlerine katılan Essential Phone, OnePlus 6 ve Nokia modellerinde de yaşandığı söyleniyor.

Android 9.0 Pie

Google’ın telefon ayarlarını uzaktan değiştirme gibi bir yetkisinin olması güvenlik tehdidi oluştuyor. Umarız Google bu tip bir hatanın önüne çok kısa sürede geçer ve kullanıcıların telefonlarına uzaktan müdahale etmekten vazgeçer.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler