Ana sayfa Donanım AMD Radeon RX 5700 XT sızdı!

AMD Radeon RX 5700 XT sızdı!

Nvidia RTX 2070’i tahtından indirecek olan ekran kartı AMD Radeon RX 5700 XT benchmark sonuçları ile karşımıza çıktı. İşte karşınızda Radeon RX 5700 XT!

Uzun bir süredir ekran katı pazarını domine eden ve rakibine darbe üzerine darbe indiren Nvidia, bugün nihayetinde dişine göre bir rakip model ile karşılaştı. Nvidia’nın devrim yaratan RTX serisinin ortanca üyesi olan RTX 2070, AMD cephesinin yeni modeli ile tahtından olacak gibi görünüyor.

Radeon RX 5700 XT nasıl olacak?

Yakın zamanda tanıtılması beklenen Radeon RX 5700 XT ekran kartının, 9.75 TFLOPs gücüne, 8 GB DDR6 VRAM’e ve maksimumda 1.905 hızında çalışan saat hızına sahip olacağı söyleniyor.

Benchmark sonuçları ile RXT 2070’ten daha güçlü olduğunu kanıtlayan RX 5700 XT ekran kartı, 1440P’de gösterdiği performans ile dikkat çekiyor. 4K yerine 2K için geliştirildiği açıkça görünen AMD’nin yeni ekran kartı, Battlefield 5 oyununda rakibine kök söktürüyor.

Xbox One geriye uyumluluk oyunlarına yenileri eklendi

AMD’nin kök söktürmesi Ray Tracing özelliğinin olmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Çünkü Battlefield 5’te Ray Tracing özelliğini RTX ekran kartlarında açtığınızda ciddi performans kaybı olabiliyor.

AMD Radeon RX 5700 XT

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler