Ana sayfa Gundem AMD Radeon RX 500 Serisi Teknik Özellikler

AMD Radeon RX 500 Serisi Teknik Özellikler

AMD, Ryzen serisi yüksek performanslı işlemcilerinden sonra yeni ekran kartlarıyla gündemde. Dün resmi tanıtımı gerçekleşen ürünler arasında RX 580 ve 570 de bulunuyor. Yeni tanıtılan ekran kartlarının detayları ve performans değerlerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ryzen işlemcileri ile piyasaya bomba gibi giren AMD, İntel’den yer yer daha yüksek performans sunan işlemcilerini yarı fiyatına satmaya başladı. R7 1800X tepe modelinin yanı sıra, R7 1700x, R7 1700, R5 1600x, R5 1600 ve R5 1500 gibi modeller de piyasada yer edinmiş durumda. Dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa çıkan ürünler, son kullanıcı tarafında büyük ilgi ile karşılandı.

Firma yeni nesil işlemcilerinin hemen ardından ise geçtiğimiz sene tanıttığı Polaris mimarinin 2. neslini tanıttı. VEGA mimarisiyle 2018’e doğru büyük atılım yapacak olan firma, VEGA’dan önce RX 500 serisi ile piyasada yer edinecek. Dün yapılan tanıtım kapsamında RX 550, RX 560, RX570 ve RX 580 tanıtıldı.  Tüm serinin detayları aynı gün paylaşılırken, ürünlerin inceleme örnekleri de teknoloji editörlerine gönderilmeye başladı.

RX 400 serisinin devamı niteliğinde olan modeller her kategori için farklı fiyat ve özellik listesiyle geliyor.

Ürünlerin teknik özelliklerine diğer sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler