Ana SayfaAkıllı SaatAmazfit T-Rex Pro: Güçlü tasarımı ve 100'den fazla spor moduyla dikkat çekiyor!

Amazfit T-Rex Pro: Güçlü tasarımı ve 100’den fazla spor moduyla dikkat çekiyor!

Amazfit T-Rex Pro ile karşınızdayız. Diğer akıllı saatlere kıyasla daha farklı bir tasarım tipi bulunan ürün, dayanıklı yapısı ve gelişmiş özellikleriyle ilginizi çekebilir.

Amazfit T-Rex Pro, ilk bakışta Casio’nun hazırladığı G-Shock serisi saatleri andıran “yapılı” bir tasarıma sahip. Dolayısıyla, bu tip yapılı ürünlere ilginiz varsa, tercih edebileceğiniz nadir akıllı saatlerden olduğunu söyleyebiliriz.

Cihaz, dokunmatik bir ekrana sahip, ama aynı zamanda yanlarda toplamda 4 tane fiziksel tuşu da bulunuyor. Bu tuşlarla ileri geri gidebilir veya seçimler gerçekleştirebilirsiniz.

Askeri standartlarda testlere tabii tutulan ve bu bağlamda hem darbelere, hem toza hem de suya karşı çok dayanıklı bir ürün olan Amazfit T-Rex Pro, diğer pek çok akıllı saate kıyasla bu konularda daha önde yer alıyor diyebiliriz. Öyle ya, 70 derece sıcaklık ve -40 derece soğuklukta dahi çalışabilecek bir saatten bahsediyoruz. Tam da vahşi doğaya uygun bir tercih.

Cihaz, 10ATM suya karşı dayanıklı geliyor. Yani ister havuzda, ister denizde, isterseniz de bir gölde, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zaten bünyesinde yer alan su sporu çeşitleriyle de detaylı veri takibi gerçekleştirebiliyor.

Amazfit T-Rex Pro, 13.5mm kalınlıkta ve kayış dahil59.4 gram ağırlıkta

Aslında tasarım detaylarını göz önünde bulundurursak, hafif bir saat olduğunu söylemek mümkün. Cihazın kasa tasarımında polikarbon, kayış tasarımında da silikon lastik malzeme kullanıldığını belirtelim. Ekranda da temperli ve parmak izi tutmaz cam malzeme tercih edilmiş.

Saati beraberinde gelen manyetik yatağı yardımıyla şarj ettikten sonra, Android ya da iOS işletim sistemli telefonunuzla rahatlıkla eşleştirebilirsiniz. Hem bunun için, hem de gelişmiş kullanım deneyimleri için firmanın Zepp App adını verdiği uygulamasını indirmenizi öneriyoruz. Ücretsiz olarak indirilen uygulama sayesinde günlük aktivitelerinizi detaylıca takip edebilir, saat kadranlarını değiştirebilir, spor aktiviteleri konusunda kendinize hedefler koyabilir ve GPS aracılığıyla belirlediğiniz rotaları detaylıca inceleyebilirsiniz. Evet, saatimizin GPS özelliği de var.

Amazfit T-Rex Pro: Güçlü tasarımı ve 100'den fazla spor moduyla dikkat çekiyor!

Amazfit T-Rex Pro, 1.3 inç değerde HD Amoled dokunmatik ekrana sahip

360×360 çözünürlük sunan ekran, aynı zamanda Always on Display özelliğine de sahip. Yani ekran uyku modundayken de örneğin saat bilgisini görebilirsiniz. Böylece pilden tasarruf mümkün olacaktır.

1.3 inç ekran değeri, çoğu kullanıcı için iyi bir değer. Zaten ürünü bileğinize konumlandırdığınızda, hem tarz olarak göze hoş geliyor ve hem de kolay kullanım sunuyor.
Ekranın dokunuşlara verdiği tepkiler gayet hızlı ve arayüzde gezintiler genellikle akıcı, çok yumuşak. Dış mekân kullanımlarında dahi güçlü bir parlaklık düzeyi var, ki bu da sevindirici bir detay.

Bluetooth 5.0 BLE kablosuz bağlantı teknolojisiyle telefonunuzla bağlantı kurabilen saat, pek çok gelişmiş sensörü de bünyesinde barındırıyor

Bu sayede adımlarınızdan kalp ritminize, stres düzeyinizden SPO2 – kandaki oksijen oranınıza, hatta uyku takibinize kadar pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Evet, kalp ritminizi 24 saat boyunca takip ettiğini de söylemeliyiz.

Daha önceki inceleme yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, bu tip ürünlerin tıbbi ürünler olmadığını da hatırlatmayı ihmal etmeyelim.

Amazfit T-Rex Pro, 100’den fazla spor moduyla geliyor

Bu, özellikle spor tutkunlarının ilgisini çekebilecek bir detay. İster iç mekânda, isterseniz de dış mekânda spor yapıyor olun, size uygun birden fazla spor dalı bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Örneğin…

Dışarda yürüyüş, dışarda koşu, içerde yürüyüş, dağ bisikleti sürüşü, BMX tipi bisiklet sürüşü, açık denizde yüzme, havuzda yüzme, tırmanma, sokakta dans, Latin dansı, zumba yapma, boks, karate, basketbol, tenis, futbol, play futbolu, voleybol ve plaj voleybolu da dahil olmak üzere pek çok farklı mod var. Her birini kullanabilir ve detayları uygulama üzerinden takip ederek yeni hedefler belirleyebilirsiniz.

Amazfit T-Rex Pro: Güçlü tasarımı ve 100'den fazla spor moduyla dikkat çekiyor!

Peki bir asistan olarak bu saat neler yapabiliyor?

Amazfit T-Rex Pro, telefonunuza gelen mesaj bildirimlerini ve telefon aramalarını görebilmenizi sağlıyor. Örneğin, gelen aramaları saat üzerinde görebildiğiniz gibi isterseniz reddedebilirsiniz de. Saat, telefonunuzdaki müzik kütüphanenizi kontrol etmenize, etkinlik hatırlatıcı olarak yanınızda olmaya ve alarmlarınızı aktifleştirmeye de yardım ediyor.

Pil konusu da önemli

Saat, 390mAh değerde pile sahip ve bu pil, yaklaşık 1.5 saatte tamamen şarj olabiliyor. Ürün, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü aşkın deneyim sunabiliyor. Tabii saat ekranını sürekli açık bırakır ve detaylı ölçümler için kısa aralıklarla kullanım gerçekleştirirseniz, pil ömründe kısalmaların yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Amazfit T-rex Pro 47mm akıllı saat, şu an ülkemizde 1500 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

TCL Movetime MT42 akıllı saat incelemesi: Çocuklar için ideal seçim!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU