Apple AirPods tamiri mümkün değil!


Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods tamiri edilmesi mümkün olmayan bir elektronik cihaz olarak tarihe geçti!

Popüler elektronik ürünleri sökerek, tamir edilebilme konusunda puan veren iFixit ekibi, Apple AirPods tamiri edilmesi mümkün değil şeklinde derecelendirdi. iFixit daha önce yakın tarihte böyle bir yorum yapmamıştı.

Cihazlara 10 üzerinden puan veren iFixit, Apple AirPods kablosuz kulaklık için 10 üzerinden verilebilecek en düşük puan olan 0’ı tercih etti. Yani Apple AirPods’un tamiri mümkün değil!

iFixit, geçtiğimiz yıl Apple Pencil isimli dokunmatik kaleme 10 üzerinden 2 puan vererek gündeme gelmişti. Ancak AirPods’u açmak, Apple Pencil’i açmaktan çok daha zor.

apple-airpods-1

Oldukça küçük bir alanda batarya, sensör ve hoparlör yerleştirmeyi başaran Apple mühendisleri, kulaklık ve kulaklığın içerisine yerleştirildiği bataryalı kutuyu bir araya getirmek için oldukça güçlü bir yapıştırıcı kullanmış. Yani cihazı deforme etmeden açmak imkansız. Vida veya benzeri bir montaj yönteminin tercih edilmesi, cihazın içerisini açmayı oldukça zorlaştırıyor.

Eğer merak edip Apple AirPods kulaklığın veya şarj yuvasının içini açmayı denerseniz, tekrar birleştirmeniz pek mümkün değil. İşte tam olarak bu sebeple, cihaza verilen puan 10 üzerinden sıfır.

Ancak diğer yandan, cihazın içi açılamasa da tasarım ve kullanışlılık açısından son derece tatminkar bir ürün olduğunu belirtmekte fayda var. Rakiplerinin gerisinde kalmayacak bir pil ömrü, Siri desteği ve kulağa takılı olmadığı tespit edebilen sensörler ile Apple AirPods ülkemizde de satışa çıktı. Fiyatı ise 780 TL.

apple-airpods-2

Apple AirPods hakkında bilinmesi gereken 7 önemli özellik!


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git