Ana SayfaDonanım1 Dakikada Şarj Edebilen Süper Piller Toshiba'dan

1 Dakikada Şarj Edebilen Süper Piller Toshiba’dan

Toshiba’nın süper şarj özellikleri uzun ömürlü, yüksek performanslı ve güvenli yeniden şark edilebilir  yüksek performanslı pilleri, elektrikli bisikletten kesintisiz enerji kaynaklarına kadar çok geniş uygulama alanlarında kullanılabiliyor.

Sadece 10 dakikada şarj olabilen bu piller uzun pil ömürleri ile pil değişimleri ve çevreye önemli katkılar sağlıyor. Uygulama alanları arasında elektrikli araçlar, bisikletler& motosikletler, kesintisiz güç sistemleri, güneş ve rüzgar enerjisi üretimleri gösterilebilir. İlk kez CES 2013’te, Toshiba’nın SCiB™ pilleri,Honda marka otomobillerde sergilendi.

SCİB’in özgün karakteristiğine ulaşabilmek için Toshiba tamamen yeni bir negatif elektrot malzemesi, yeni separatörler, yeni bir elektrolit ve tamamen farklı bir imalat teknolojisini hayata geçirdi. Sonuçta ortaya çok dengeli performansa sahip, mükemmel emniyet sunan, uzun ömürlü ve hızlı şarj-deşarj olabilen yüksek güvenirlikte tekrar doldurulabilen bir pil çıktı. SCiB pili, on adet 4.2 Ah SCiB hücresinin seri bağlanmış şekilde standart SCiB modülünde yer alması ile meydana geliyor. Bu sayede gerektiğinde hücreleri korumayı sağlayan ve her bir hücredeki şarj durumunu denetleyen voltaj ve ısı kontrolü sağlayan pil yönetim sistemi fonksiyonu da mümkün kılınıyor.

Bataryadan güç alan bisiklet, motosiklet, otomatik yönlendirilmiş araçlar,elektrikli forklift ve iş makineleri gibi zaten şarj edilebilir piller kullanan aygıtların ötesinde SCiB bataryası, aynı zamanda acilgüç kaynakları, rüzgar değirmenlerinin ürettiği enerjinin saklanması ve elektrikli güç kaynakları gibi aygıtlarda da kullanılabilecek.SCiB Cell 2

- Reklam -

SCiB , yüksek seviyede termal dayanıklılık sağlıyor vei kısa devre ve termal kaçaklara dayanacak yapıya sahip. Kırılma veya tutuşma ihtimali çok zayıf.

Uzun ömürlü
3000 kez hızlı şarj ve deşarj işleminden sonra bile kapasite kaybı yüzde 10’un altında. SCiB’nin dayanım ömrü çok yüksek ve şarj-deşarj ömrü 5000 kerenin dahi üzerinde. Bunun anlamı SCiB, her gün bir kez şarj-deşarj olduğunda 10 yıldan daha uzun bir süre kullanılabiliyor.

Hızlı şarj edilebiliyor
SCiB hücresi ve SCiB Standart Modülü sadece 5 dakika içerisinde yüzde 90 oranında doldurulabiliyor.

Yüksek güç (uygulanabilir kapasite)
SCiB, çift katmanlı elektrik kapasitörüne eş bir giriş-çıkış performansına sahip. Bu özelliğiyle yüksek güce gereksinim duyan aygıtlar için son derece uygun.

Isı 
SCiB, -30 derecenin dahi altındaki ısılarda dengeli boşalma özelliğiyle en sıra dışı ısı ortamlarında dahi başarıyla çalışıyor. Oldukça soğuk iklimli ortamları da kapsayan geniş bir kullanım alanı sunuyor.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting